Skoda pomaga niepełnosprawnym

Skoda pomaga niepełnosprawnym28.02.2008
Skoda rozpoczęła właśnie wprowadzanie programu "Przyjazne Auto". Dzięki niemu samochody marki Skoda stają się bardziej dostępne dla osób niepełnosprawnych, chcących zyskać niezależność oraz podnieść swoją atrakcyjność na rynku pracy.

"Przyjazne Auto" to program dla osób niepełnosprawnych ruchowo. Już teraz kilkanaście salonów dealerskich Škoda Auto oferuje samochody przystosowane na potrzeby osób niepełnosprawnych w oparciu o urządzenia renomowanej firmy Guidosimplex.

W ramach programu osoby z dysfunkcjami narządów ruchu oraz ich opiekunowie będą mogli skorzystać między innymi z preferencyjnych warunków zakupu samochodów marki Škoda. "Przyjazne Auto" jest skierowane głównie do beneficjentów programu PFRON o nazwie "Sprawny Dojazd". Profesjonalna adaptacja samochodu do potrzeb osoby niepełnosprawnej będzie mogła dotyczyć niemal wszystkich samochodów marki Škoda, poczynając od modelu Nowa Fabia, poprzez model Octavia i najbardziej prestiżowy - Superb, aż po dostawczy model Praktik. Co ważne, adaptacji mogą zostać poddane również używane samochody marki Škoda, oferowane w ramach programu "Sprawdzone Auto".

Wyjątkowość programu "Przyjazne Auto" wiąże się z kompleksowością oferty. - Docelowo chcemy wspierać naszych niepełnosprawnych klientów na wszystkich etapach. Począwszy od decyzji o kursie prawa jazdy, poprzez zakup oprzyrządowanego samochodu, aż po jego obsługę serwisową i wreszcie ewentualną odsprzedaż pojazdu - mówi Dominik Bobowski, Product Manager odpowiedzialny za projekt "Przyjazne Auto". Nasza firma stara się być jak najbliżej klienta - do komunikacji wykorzystujemy głównie Internet, a dzięki rozbudowanej sieci dealerskiej testowanie, zakup oraz serwisowanie samochodu nie jest kłopotliwe. Dodatkowo klienci zyskują dostęp do szerokiej oferty kredytowej VW Bank Polska oraz oferty ubezpieczeniowej.

Szacuje się, że w Polsce żyje 470 tysięcy osób, dla których brak własnego środka lokomocji jest często barierą ograniczającą możliwości pracy oraz obniżająca jakość życia. "Przyjazne Auto" wpisuje się zatem w działania Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, który w ramach programu "Sprawny Dojazd" zwiększa mobilność osób niepełnosprawnych poprzez dofinansowanie kursu prawa jazdy oraz dofinansowanie zakupu samochodu na potrzeby osoby niepełnosprawnej lub jej opiekuna. Dodatkowo, stworzona przez importera Szkoła Auto, jeszcze w tym roku uruchomi program nauki bezpiecznej jazdy dla osób niepełnosprawnych, gdzie zyskają możliwość doskonalenia swoich umiejętności. - Odpowiadamy na sygnały z rynku dotyczące naszych samochodów oraz staramy się w maksymalnym stopniu zaspokoić potrzeby potencjalnych klientów. To element naszej kultury korporacyjnej, w ramach społecznej odpowiedzialności przedsiębiorstwa - wyjaśnia Bobowski. Škoda Auto, przygotowując ofertę spełniającą oczekiwania osób niepełnosprawnych, podjęła współpracę z ich środowiskiem, m.in. ze Stowarzyszeniem Pomocy Niepełnosprawnym Kierowcom SPiNKa.

W celu rozpropagowania programu "Przyjazne Auto", Škoda przygotowała specjalny serwis internetowy pod adresem www.skoda-przyjazneauto.pl. Można tu znaleźć listę Autoryzowanych Dealerów Škody biorących udział w programie, skorzystać z konfiguratora samochodowego, zadać pytanie lub zgłosić sugestie do przedstawicieli Škoda Auto. Zachęcamy także do zapoznania się ze szczegółową ofertą urządzeń specjalistycznych Guidosimplex i do obejrzenia animacji prezentujących zasadę ich działania.

W trakcie działań związanych z programem "Przyjazne Auto", planowany jest jego dalszy rozwój i sukcesywne poszerzanie oferty Škoda Auto, zgodnie z sugestiami i potrzebami przekazywanymi przez naszych klientów.

Źródło: Skoda Auto Polska