Rozpoczęcie produkcji Skody Superb w Kvasinach

Rozpoczęcie produkcji Skody Superb w Kvasinach08.04.2008
Skoda Auto uruchomiła właśnie w fabryce w Kvasinach seryjną produkcję Skody Superb nowej generacji. Pierwsza seryjna Skoda Superb w barwach czerwonego wina Rosso Brunnelo, została wyposażona w silnik 2.0 TDI DPF.

- Decyzja o produkcji pojazdu klasy wyższej średniej otworzyła przed firmą Škoda nowe horyzonty, przyczyniając się w znaczący sposób do zwiększenia jej prestiżu.

Rozpoczęcie produkcji Skody Superb w Kvasinach 1Nowy model Superb niesie ze sobą świeże spojrzenie na pojazdy tej klasy. Nie mamy wątpliwości, że klienci z entuzjazmem przyjmą przestronne wnętrze, nowatorski system otwierania pokrywy bagażnika, a także niezwykłą wartość, jaką reprezentuje sobą to auto - powiedział Horst Mühl, członek zarządu firmy Škoda Auto odpowiedzialny za kwestie produkcji oraz logistyki.

Škoda Superb ma swe korzenie w stuletniej historii jej producenta. Pierwszy samochód o tej nazwie produkowany był w latach 1934-1949. Nowoczesny model Superb pierwszej generacji firma Škoda Auto wytwarzała od roku 2001 w zakładzie w Kvasinach. Samochód montowano także na Ukrainie, w Indiach, w Bośni oraz w Kazachstanie. Łącznie do marca bieżącego roku z linii produkcyjnej zjechało 133 955 tych luksusowych limuzyn.

Źródło: Skoda Auto Polska