Nowy model akcyjny Skoda Roomster Biker

Nowy model akcyjny Skoda Roomster Biker17.04.2008
Najnowszy model akcyjny Skoda Roomster Biker w szczególny sposób nawiązuje do sportowej tradycji Skody - jej zaangażowania w kolarstwo i wieloletniej roli koncernu jako sponsora wyścigu Tour de France.

Škodę Roomster z serii limitowanej Biker można kupić już za 56 200 zł. Od 2004 roku Škoda Auto jest oficjalnym partnerem słynnego wyścigu oraz członkiem prestiżowego klubu Tour De France.

Nowy model akcyjny Skoda Roomster Biker 1W październiku zeszłego roku przedłużyła swoją umowę partnerską o kolejne 4 lata. Jako jeden ze sponsorów wyścigu Škoda będzie dostarczać na potrzeby zawodów potężna flotę samochodową złożoną z modeli Fabia, Octavia, Superb oraz Roomster aż do 2011 roku.

Tegoroczny Tour de France startuje w sobotę 5 lipca w mieście Brest, a zakończy się w Paryżu 27 lipca. Dziewięćdziesiąta piąta edycja wyścigu będzie obejmowała 21 etapów na łącznym dystansie 3 500 kilometrów.

W nawiązaniu do wspomnianej sportowej tradycji Škody powstała wyjątkowa wersja modelu Škoda Roomster, oferowana w serii limitowanej pod nazwą Roomster Biker. Najnowszy model zachwyca wieloma oryginalnymi elementami, charakterystycznymi wyłącznie dla swojej wersji: Sportowymi fotelami z tapicerką "Biker" ozdobionymi elementami w kolorze żółtym i motywem graficznym "Biker", dywanikami podłogowymi z obszyciem w kolorze żółtym i motywem graficznym "Biker", osłoną dźwigni zmiany biegów i hamulca ręcznego wzbogaconą elementami wykończenia w kolorze żółtym oraz trójramienną sportową kierownicą w pakiecie skórzanym i aluminiowym emblematem graficznym "Biker". Te unikalne detale sprawiają, że Škoda Roomster Biker w szczególny sposób wyróżnia się wśród innych samochodów.

Nowy model akcyjny Skoda Roomster Biker 2 Już wyposażenie podstawowe tego modelu prezentuje się bardzo komfortowo - półautomatyczna klimatyzacja Climatic z funkcją chłodzenia schowka, zdalnie sterowany centralny zamek z systemem zabezpieczającym SAFE, przednie i boczne poduszki powietrzne dla kierowcy i pasażera, systemy bezpieczeństwa ABS, MSR i Dual Rate, elektrycznie sterowane szyby przednie, elektrycznie sterowane i podgrzewane lusterka zewnętrzne, przyciemniane szyby i wiele innych dodatków.

Charakterystycznym elementem modelu Roomster Biker jest rozszerzony pakiet schowków, który zawiera: schowki pod fotelami przednimi, ramki na nadkolach w bagażniku, schowki w drzwiach tylnych, elastyczną listwę mocującą w bagażniku oraz schowek na okulary. Przednie listwy progowe ozdobiono metalowymi wstawkami z logo "Roomster". Dodatkowo można doposażyć samochód w opcje, które szczególnie spodobają się klientom lubiącym spędzać aktywnie czas: uchwyt do przewożenia rowerów w bagażniku, relingi w kolorze srebrnym i dach panoramiczny. W gamie jednostek napędowych klienci mają do wyboru dwa silniki benzynowe: 1.4 63kW, 1.6 16V 77kW i dwa wysokoprężne: 1.4 TDI 59kW i 1.9 TDI 77kW.

Źródło: Skoda Auto Polska