Skoda Octavia Najlepszym Autem Używanym 2008

Skoda Octavia Najlepszym Autem Używanym 200826.04.2008
Skoda Octavia kontynuuje dobra passę - tuż po zwycięstwie w rankingu zadowolenia kierowców Driver Power, została uznana za Najlepsze Auto Używane w plebiscycie brytyjskiego magazynu AM. Wyprzedziła tym samym groźnych rywali, ...

...takich jak BMW, Honda oraz Mazda. Jury konkursu na "Najlepsze Auto Używane Roku 2008" podkreśla, że o sukcesie Škody Octavia stanowi fakt, że jest to praktyczny samochód rodzinny, który ma świetne osiągi oraz doskonały stosunek wartości do ceny na rynku wtórnym, co stanowi korzyść zarówno dla komisu, jak również dla klienta.

Niedawno Škoda Auto świętowała ważne wydarzenie w swojej historii, jakim było wyprodukowanie 2-milionowego już egzemplarza Octavii. Współczesny model wytwarzany jest od 1996 roku (pierwsze samochody o nazwie Škoda Octavia produkowano w latach 60-tych).

Skoda Octavia Najlepszym Autem Używanym 2008 1W 2004 roku zaprezentowano drugą generację tego modelu. Ponieważ poprzednik nadal cieszył się wielką popularnością wśród klientów, firma zdecydowała się kontynuować jego produkcję pod nazwą Octavia Tour.

Model Škoda Octavia jest produkowany w Mladá Boleslav, a jego montaż odbywa się w Indiach, Rosji, na Ukrainie oraz w Bośni. Od 2007 roku pojazd ten wytwarzany jest także w Chinach, w ramach produkcyjnej umowy licencyjnej. W Indiach Octavia nosi nazwę Laura, natomiast w Chinach - Ming Rui.

Aby zaspokoić rosnący popyt, w marcu br. produkcję modelu rozpoczęto również w zakładach koncernu Volkswagen AG na Słowacji. W tym roku zakłady te opuści 20 tys. egzemplarzy Škoda Octavia, natomiast w 2009 będzie to już liczba między 40 a 60 tys. egzemplarzy.

Na świecie obie generacje Škody Octavia znalazły w sumie 309.951 nabywców, dzięki czemu był to najpopularniejszy model Skody na świecie. W Polsce Octavia obu generacji znalazła 12.477 nabywców, dzięki czemu stała się drugim najchętniej kupowanym samochodem w Polsce (pierwsze miejsce w rankingu sprzedaży po raz kolejny zajął inny model koncernu - Škoda Fabia).

Źródło: Skoda Auto Polska