Nowy Superb wystartował w Spodku

Nowy Superb wystartował w Spodku26.05.2008
Czy w ciągu kilku sekund można zamienić elegancką limuzynę sedan w praktycznego liftbacka z wygodnym dostępem do ogromnej przestrzeni bagażowej? Czy dwumetrowy pasażer może bez kłopotu podróżować na tylnej kanapie samochodu ...

...prowadzonego przez osobę o podobnym wzroście? O tym wszystkim można było przekonać się na własnej skórze odwiedzając Auto Moto Show Katowice, które uświetniła pierwsza w Polsce publiczna prezentacja Nowej Škody Superb. Targi trwały od 23 do 25 maja, a organizatorzy tegorocznej edycji śląskiego salonu zapewniali, że ich ambicją jest zorganizowanie największego wydarzenia tego typu w Polsce.

Nowy Superb wystartował w Spodku 1 Odwiedzający katowicki Spodek mieli możliwość poznania atutów Škody Superb nowej generacji, najświeższej premiery marki Škoda. Świadkiem premiery światowej tego modelu byli goście marcowego salonu samochodowego w Genewie. Na polski rynek ten model wejdzie już za kilka tygodni - we wrześniu br. Jeszcze przed wakacjami będzie znany szczegółowy cennik, ale już dzisiaj wiadomo, że koszt zakupu będzie porównywalny z ceną Superba pierwszej generacji.

Podczas katowickich targów będzie można było podziwiać dwa egzemplarze Nowego Superba. Pierwszy z nich, w kolorze Srebrny Brillant był wyposażony w silnik wysokoprężny o pojemności dwóch litrów i mocy 140 KM. Drugi z nich, prezentowany w niezwykle eleganckim kolorze Czerń Magic, był napędzany dynamicznym, turbodoładowanym silnikiem benzynowym o pojemności 1.8 litra i mocy 160 KM.

Nowy Superb wystartował w Spodku 2 Nowa Škoda Superb będzie dostępna w salonach Škoda od września bieżącego roku i będzie występować w czterech poziomach wyposażenia: Comfort, Ambition, Elegance i Platinum. Dostępna będzie także szeroka gama silników: trzy jednostki wysokoprężne: 1.9 TDI o mocy 105 KM, 2.0 TDI o mocy 140 KM oraz najnowocześniejsza jednostka wyposażona w system Common Rail 2.0 TDI CR o mocy 170KM, a także trzy jednostki benzynowe: turbodoładowane 1.4 TSI o mocy 125 KM, 1.8TSI 160 KM oraz flagowa FSI, o pojemności 3.6 litra i mocy 260 KM. Wśród elementów wyposażenia Nowej Škody Superb znajdą się także najnowocześniejsze 6 i 7-stopniowe przekładnie DSG oraz napęd na cztery koła opierający się na sprzęgle Haldex czwartej generacji.

Na targach można było także zapoznać się z modelami z bieżącej oferty Škody - Fabią w obu wersjach nadwoziowych hatchback i combi, Roomsterem, sportową Octavią RS i uterenowioną Octavią Scout. Na stoisku Škody instruktor Szkoły Auto odpowiadał na wszelkie pytania związane z zasadami bezpiecznej jazdy.

Źródło: Skoda Auto Polska