Pięć gwiazdek dla nowej Skody Superb

Pięć gwiazdek dla nowej Skody Superb30.05.2008
Nowa Skoda Superb otrzymała pięć gwiazdek w niezależnych testach zderzeniowych przeprowadzonych przez organizację Euro NCAP. Jednym z czynników, które przyczyniły się do uzyskania najwyższej oceny, jest poduszka powietrzna ochraniająca kolana.

W komentarzu na temat nowej Škody Superb organizacja Euro NCAP podkreśliła doskonałą wręcz ochronę kolan oraz ud pasażera. Najnowsza premiera Škody to już kolejny po Roomsterze model koncernu, który uzyskał tak wysoką ocenę podczas testów zderzeniowych.

Pięć gwiazdek dla nowej Skody Superb 1 Model Superb uzyskał najwyższe rezultaty również w obrębie symulacji zderzenia bocznego oraz zderzenia ze słupem, otrzymując 35 punktów za bezpieczeństwo osób dorosłych oraz 40 punktów za bezpieczeństwo dzieci. Niezwykle wysoki poziom wykazuje również w jego przypadku jakość zabezpieczenia osób pieszych.

- Nowy model Superb opracowany został z myślą o zapewnieniu pasażerom maksymalnego bezpieczeństwa. Rezultaty testów Euro NCAP potwierdzają, że udało nam się wyprodukować pojazd najwyższej jakości w kategoriach uzyskiwanych osiągów, komfortu użytkownika, jak również bezpieczeństwa, które jest bardzo ważne dla klienta, co napawa mnie niezwykłą radością - powiedział dr Eckhard Scholz, członek zarządu firmy Škoda Auto odpowiedzialny za rozwój technologiczny.

Pięć gwiazdek dla nowej Skody Superb 2 Ceny Nowej Škody Superb będą zbliżone do cen modelu pierwszej generacji i już podstawowa wersja Comfort będzie oferowała bardzo szeroką gamę elementów wyposażenia dbających o bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów. W ich skład wejdzie między innymi siedem poduszek powietrznych, system kontroli trakcji ESP, nadwozie nowej generacji, charakteryzujące się większą sztywnością niż miało to miejsce w przypadku jego poprzednika, czy też przednie fotele zoptymalizowane pod kątem ochrony pasażerów przed urazami szyjnej części kręgosłupa (system o nazwie "whiplash").

Opcjonalny standard wyposażenia klasy premium obejmuje poza tym dwie poduszki powietrzne boczne chroniące pasażerów tylnej kanapy, adaptacyjny system oświetlenia przedniego oraz wiele, wiele więcej.

Źródło: Skoda Auto Polska