Czeska policja wybiera czeskie samochody

Czeska policja wybiera czeskie samochody16.07.2008
Policja Republiki Czeskiej kupuje 3500 nowych aut Skoda Fabia i Skoda Octavia. To kolejne siły policyjne, które wyposażają swych funkcjonariuszy w samochody marki Skoda. Służą one już w policyjnych barwach m.in. Polski, Austrii, Słowacji, Węgier oraz Wielkiej Brytanii.

Dostawa pierwszych samochodów jest planowana na listopad tego roku. Škoda Auto właśnie wygrała przetarg publiczny związany z odświeżeniem i rozwojem parku policyjnego.

Czeska policja wybiera czeskie samochody 1 Do pojazdów, które spełniły jego warunki, zaliczają się modele Fabia, Fabia Combi, Octavia i Octavia Combi z trzema typami silników. Jednym z priorytetów przy wyborze samochodów było czynne i bierne bezpieczeństwo oraz komfort jazdy (elektroniczna stabilizacja, przednie, boczne i górne poduszki powietrzne, klimatyzacja itp.).

Firma Škoda Auto wyposaży swe samochody zgodnie ze specjalną policyjną specyfikacją, która obejmuje również nowe barwy. Warunki przetargu zakładają także zapewnienie sprzętu technicznego dla 14 punktów serwisowych czeskiej policji oraz odpowiednie przeszkolenie personelu.

- Bardzo cieszy nas wygrana w tym przetargu - nie tylko dlatego, że oznacza ona zawarcie ważnego kontraktu, ale również dlatego, że czeska policja postawiła na czeskie samochody - komentuje Jan Procházka, Dyrektor Sprzedaży Škoda Auto w Czechach

Źródło: Skoda Auto