Szkolenie Przyjazne Auto

Szkolenie Przyjazne Auto10.09.2008
Szkoła Auto we współpracy z pismami dla osób niepełnosprawnych "Nasze sprawy" i "Filantrop" przeprowadziła szkolenie Przyjazne Auto. Zaproszeni goście wyrazili duże uznanie dla przygotowanej formy kursu ...

...bezpiecznej jazdy dla osób niepełnosprawnych.

W szkoleniu wzięli udział dziennikarze oraz goście zaproszeni przez prasę dla osób niepełnosprawnych. Kurs bezpiecznej jazdy przebiegał zgodnie z programem szkoleniowym projektu Przyjazne Auto. Podczas zajęć praktycznych wykorzystywane były auta dostosowane do potrzeb osób z dysfunkcjami narządów ruchu z parku samochodowego Szkoły Auto.

Szkolenie Przyjazne Auto 1 Opinie uczestników pomogą w ulepszeniu jedynego w Polsce programu doskonalenia techniki jazdy dla osób niepełnosprawnych. Uczestnicy szkolenia z zaangażowaniem realizowali kolejne ćwiczenia, m.in. doskonalenie techniki hamowania i pokonywania zakrętów na śliskiej nawierzchni. Samochody szkoleniowe, dzięki przystosowaniu za pomocą urządzeń firmy Guidosimplex, dają się łatwo prowadzić i kierowcy z dysfunkcjami narządów ruchu nie mają problemów z wykonywaniem poszczególnych manewrów. Po zakończeniu zajęć chwalili profesjonalny i ciekawy program szkoleniowy oraz świetnie przygotowane samochody. Goście docenili także naszych instruktorów, oceniając kadrę jako wysoko wykwalifikowaną, profesjonalną i sympatyczną.

- Przyjazne Auto to pionierski projekt Szkoły Auto - pierwszy w Polsce kurs bezpiecznej jazdy dla osób z dysfunkcjami narządów ruchu. Było to dla nas nie lada wyzwanie - nie mając wcześniej takich doświadczeń musieliśmy uczyć się wszystkiego od podstaw - mówi Michał Kopeć, dyrektor Szkoły Auto. - Po kilku miesiącach od rozpoczęcia realizacji tego projektu wiemy, jak bardzo osoby niepełnosprawne są zainteresowane doskonaleniem swoich umiejętności za kierownicą. Nasze mocne strony to ciekawy i profesjonalnie przygotowany program szkolenia oraz wysokie kwalifikacje i miłe podejście instruktorów. Dobre noty zebrały też "pomoce naukowe", czyli samochody marki Škoda - dodaje Kopeć.

Szkolenie Przyjazne Auto 2 Przyjazne Auto to program prowadzony przez Skoda Auto Polska SA na rzecz osób niepełnosprawnych. Jego celem jest wsparcie aspiracji zawodowych i możliwości spędzania wolnego czasu osób z dysfunkcjami, dzięki zwiększeniu ich mobilności. Szacuje się, że w Polsce żyje 470 tysięcy osób, dla których brak własnego środka lokomocji jest często barierą ograniczającą możliwości podjęcia pracy oraz znacznie obniżającą jakość życia. Własny samochód zwiększyłby ich atrakcyjność na rynku pracy i dał nowe szanse na aktywne spędzanie wolnego czasu. Dzięki programowi modele samochodów marki Škoda mogą być zaadaptowane do indywidualnych potrzeb osób niepełnosprawnych w oparciu o urządzenia renomowanej firmy Guidosimplex. Natomiast dzięki szkoleniu z zakresu bezpiecznej jazdy w Szkole Auto pod egidą Przyjaznego Auta, osoby z dysfunkcjami narządów ruchu mają możliwość doskonalenia swoich umiejętności za kierownicą.

Źródło: Skoda Auto Polska