Skoda Auto nagrodzona na -Polskim Davos-

Skoda Auto nagrodzona na -Polskim Davos-18.09.2008
Skoda Auto jako jedyna firma motoryzacyjna została nagrodzona jedną z trzech statuetek Gwiazdy Nowej Europy podczas XVII Forum Gospodarczego, nazywanego "polskim Davos". Firma zajęła trzecie miejsce w Top 500 ...

...największych firm Europy Środkowo - Wschodniej, zarówno w rankingu przygotowanym przez redakcję "Manager Magazin", jak i przez zespół dziennika "Rzeczpospolita". Forum Gospodarcze w Krynicy Zdrój zyskało sławę "polskiego Davos" - głównego kongresu gospodarczego Europy Centralnej i Wschodniej. Co roku przyciąga ono reprezentantów ok. 60 krajów Europy, Ameryki i Azji.

Swoje rankingi przedsiębiorstw Nowej Europy opublikowały podczas tegorocznej edycji zarówno Manager Magazin, przy udziale firmy konsultingowej Coface, jak i "Rzeczpospolita" przy udziale firmy Deloitte. W obu triumfowała Škoda Auto, zajmując pierwsze miejsce pośród kilkudziesięciu firm motoryzacyjnych i trzecie miejsce w TOP 500, za regionalnymi potentatami energetycznymi - polskim PKN Orlen i węgierskim MOL. Taki rezultat zapewniły czeskiemu koncernowi znakomite wyniki finansowe, m.in. przychody w 2007 roku na poziomie 222 mld CZK.

Skoda Auto nagrodzona na -Polskim Davos- 1 "Rzeczpospolita", jeden z głównych ogólnopolskich dzienników, dostrzegła potężny skok jakościowy, jaki stał się udziałem czeskiej motoryzacji w minionych latach. - Škoda Auto od kilku lat zwiększa swoje zdolności produkcyjne - komentuje pozycję firmy Tomasz Ochrymowicz z Deloitte na łamach specjalnego dodatku poświęconego rankingowi. - Firma ma fabryki nie tylko w Europie Środkowej - na Słowacji, Ukrainie, w Bośni i Hercegowinie, ale także w Chinach, Indiach, Kazachstanie i Rosji - podkreśla globalną pozycję koncernu Ochrymowicz.

"Manager Magazin", jeden z głównych periodyków gospodarczych należący do grupy "Der Spiegel", zdecydował się podczas Forum Gospodarczego wyróżnić Škodę Auto nagrodą Gwiazda Nowej Europy, jako jedną z trzech firm spośród TOP 500. Poza Škodą Auto otrzymały je lider rankingu PKN Orlen oraz Tesco Polska (14 miejsce w rankingu). - Wybraliśmy trzy najdynamiczniejsze i najbardziej perspektywiczne w oczach redakcji firmy - tłumaczy Piotr Lemberg, Zastępca Redaktora Naczelnego Manager Magazin. Wręczenie nagrody Gwiazd Nowej Europy odbyło się 11 września na uroczystej Gali z udziałem przedsiębiorców oraz polityków w krynickim Domu Zdrojowym. - Serdecznie gratulujemy wyróżnienia tak prestiżową nagrodą. Tym bardziej, że Škoda Auto jest firmą mocno zakorzenioną w Polsce, a polski importer z pewnością jest jednym z najbardziej operatywnych, co znacząco przyczynia się do sukcesu sprzedażowego koncernu - mówi Katarzyna Kompowska z Coface Poland.

Źródło: Skoda Auto Polska