Nowa Skoda Superb w finale Car Of The Year

Nowa Skoda Superb w finale Car Of The Year08.10.2008
Nowa Skoda Superb weszła do finału konkursu Car of the Year 2009 (Najlepszy Samochód Roku 2009). Jest jedną z siedmiu tegorocznych premier, które walczą o miano najlepszego samochodu Europy ...

Tytuł Car of the Year dziennikarze motoryzacyjni przyznają już od 1964 roku. W tym roku swoje głosy na 37 premier oddało 59 dziennikarzy z 23 krajów.

Nowa Skoda Superb w finale Car Of The Year 1Wśród nich jest dwóch jurorów z Polski - znani dziennikarze Wojciech Sierpowski z magazynów AutoRok i Auto Moto oraz Maciej Ziemek z magazynu Auto Motor i Sport.

Jak poinformował Instytut Badań Rynku Motoryzacyjnego SAMAR, jury właśnie zamknęło "krótką listę" siedmiu modeli, spośród której 17 listopada dziennikarze wybiorą najlepszy model. Wśród nominowanych poza Nową Škodą Superb jest też Alfa Romeo MiTo, Citroen C5, Ford Fiesta, Opel Insignia, Renault Megane i Volkswagen Golf.

Do tej pory modele Škody dwukrotnie pojawiły się w finale konkursu i dwukrotnie zajęły czwarte miejsce - model Fabia w 1999 r. oraz model Roomster w 2007 r.

Źródło: Skoda Auto