Skoda Obsession 2008

Skoda Obsession 200809.10.2008
W piątym, ogólnopolskim zlocie użytkowników i miłośników marki pod hasłem "Skoda Obsession", zorganizowanym przez Skodovka-Club, wzięło udział ponad 70 samochodów. Przebojem zlotu było najstarsze obecne na nim auto - Skoda 110R ...

...z 1979 roku oraz Superb z kierownicą po prawej stronie.

Skoda Obsession 2008 1 Tegoroczna edycja spotkania odbyła się w Modlinie. - W zlocie uczestniczyło blisko 70 samochodów z różnych regionów kraju: Małopolski, Śląska, Wielkopolski, Pomorza i Mazowsza. Panowała świetna atmosfera, dopisała też pogoda - mówi Piotr Jański, szef Skodovka-Club.

Do Modlina przyjechali reprezentanci niemal wszystkich modeli produkowanych w Mladá Boleslav: począwszy od najstarszych 110R, 120, 130, 1203, przez Škodę Favorit, Felicia, Fabia, aż po najnowsze modele - Octavia i Superb. Uczestnicy mieli okazję podziwiać najnowszy model marki - Nową Škodę Superb oraz Nową Škodę Fabia udostępnione przez jednego z dealerów Škody - firmę POL-MOT Auto z Warszawy.

Škodę Superb można było zobaczyć także w wersji angielskiej - przyjechała aż z Londynu. Jej właściciel, Mario, był jednocześnie uczestnikiem, który pokonał największą odległość w drodze na zlot - aż 1650 km w jedną stronę. Najstarszym autem zlotu była Škoda 110R z 1979 roku, którą przyjechał Artur. - Nie sposób podać jej przebiegu, ponieważ licznik jak i w większości innych starych aut "przekręcił" się już wiele razy - mówi Piotr Jański.

Skoda Obsession 2008 2 Głównymi atrakcjami spotkania była jazda Nową Škodą Fabia na trolejach zorganizowana przez Szkołę Auto oraz pokaz ratownictwa drogowego w wykonaniu jednostki Straży Pożarnej z KPSP w Nowym Dworze Mazowieckim. Uczestnicy tradycyjnie wzięli udział w konkurencjach sprawnościowych: slalomach z dodatkowymi utrudnieniami i toczeniu opon. Zwiedzili także Twierdzę Modlin oraz zabytkowy Fort w Pomiechówku.

- Już teraz zapraszamy na Škoda Obsession 2009. Zlot odbędzie się we wrześniu i mam nadzieję, że będziemy się bawić równie dobrze jak w tym roku - mówi Piotr Jański, szef Skodovka-Club.

Źródło: Skoda Auto Polska