Skoda Superb najlepszym autem do caravaningu

Skoda Superb najlepszym autem do caravaningu16.10.2008
Nowa Skoda Superb z silnikiem 2.0 TDI zwyciężyła w klasyfikacji generalnej konkursu na samochód do turystyki caravaningowej roku 2009, zorganizowanego przez Caravan Club w Wielkiej Brytanii.

Nagrodę na ręce brytyjskiego importera Skody wręczył podczas uroczystej gali w londyńskim Royal Automobile Club w Pall Mall przewodniczący Caravan Club, Grenville Chamberlain. Nowa Skoda Superb okazała się lepsza w oczach brytyjskich miłośników turystyki samochodowej od 37 kontrkandydatów, w tym od zwycięzcy poprzedniej edycji - Forda Mondeo Titanium X 2.5 T Estate. Wygrała także w swojej kategorii cenowej - samochodów o wartości 20 000-25 000 funtów.

Skoda Superb najlepszym autem do caravaningu 1 W modelu Superb doceniono klasyczną sylwetkę, ładowność, funkcjonalność oraz znakomity stosunek jakości do ceny. Jak uznali jurorzy konkursu - Nabywcy marki Superb otrzymują stylowy, nowoczesny, funkcjonalny, wspaniale dopasowany i wykończony samochód, a jedną z jego największych zalet stanowi tylny bagażnik. Sędziowie oceniający "kempingowość" sprawdzili, że z powodzeniem pomieści on pełen zestaw sprzętu turystycznego. Zachwycili się także unikalną konstrukcją tylnej pokrywy bagażnika Twindoor, którą można otwierać zarówno tak, jak w eleganckim tradycyjnym sedanie, jak i w sposób typowy dla samochodu praktycznego typu hatchback.

Jak napisali przedstawiciele Caravan Club - Škodę Superb można by określić mianem przecudnej. Jest w niej mnóstwo przestrzeni dla każdego, wygodne siedzenia, a kierowca może rozkoszować się cichym silnikiem o dużej mocy oraz jedną z najlepiej wykonanych sześciostopniowych skrzyń biegów. Przypuszczamy, że stanie się ona jednym z absolutnych hitów wśród miłośników turystyki caravaningowej.

Skoda Superb najlepszym autem do caravaningu 2 Przewodniczący Caravan Club, Grenville Chamberlain, oświadczył - Škoda powinna być dumna ze swojego osiągnięcia w tak trudnej rywalizacji, a wśród członków naszego stowarzyszenia model Superb 2.0 TDI z pewnością będzie popularnym pojazdem wykorzystywanym w turystyce samochodowej z przyczepami. Szczegóły na temat modelu Superb, a także - dla porównania - na temat pozostałych uczestników konkursu, przekazane zostaną członkom Caravan Club w specjalnym dodatku do magazynu klubowego.

W swych podziękowaniach dla jurorów Robert Hazelwood, dyrektor marki Škoda na Wielką Brytanię, powiedział - Jesteśmy niezwykle dumni z otrzymania tej prestiżowej nagrody. Linia Superb zapewnia przestrzeń, komfort oraz wyposażenie wiodące w swojej klasie. Na pewno stanie się ona przebojem na rynku aut holujących przyczepy turystyczne.

Źródło: Skoda Auto Polska