Skoda Octavia w nowych barwach dla policji

Skoda Octavia w nowych barwach dla policji17.11.2008
Czeska Policja oraz Skoda Auto zaprezentowały nowy kształt radiowozów. Pierwsze samochody spośród 3 500 aut właśnie docierają do czeskich komend i komisariatów. Skoda Auto dostarczy czeskiej Policji do 2011 roku łącznie 3 500 pojazdów, ...

...w tym 2 600 oznakowanych i 900 nieoznakowanych.

Skoda Octavia w nowych barwach dla policji 1Wersja oznakowana to wyłącznie Škoda Octavia (dwie opcje silnika, obie wersje nadwozia, tzn. limuzyna i kombi), a wersja nieoznakowana to modele Octavia i Fabia. Taki jest efekt przetargu publicznego, ogłoszonego wiosną tego roku. Teraz do czeskiej Policji trafia dziennie 50 Octavii specjalnie dostosowanych do jej potrzeb.

Z uwagi na to, że jednym z priorytetów czeskiej Policji było bezpieczeństwo podróżujących pojazdem, wszystkie dostarczane samochody, w tym Škoda Fabia, wyposażone są w technologicznie zaawansowane elementy aktywnego i pasywnego systemu bezpieczeństwa, system ESP, przednie i boczne poduszki powietrzne oraz kurtyny powietrzne i/lub klimatyzację.

Skoda Octavia w nowych barwach dla policji 2 Na potrzeby umowy przygotowano specjalny srebrny odcień lakieru, zwany "Policie ČR". Inne różnice, w porównaniu z poprzednimi modelami dostarczanymi przez Škodę, to - między innymi - naklejki wykonane ze specjalnego fluorescencyjnego materiału, które zwiększają bezpieczeństwo podróżujących pojazdem oraz pozostałych uczestników ruchu drogowego.

Pojazdy marki Škoda używane są również przez oddziały policyjne w innych krajach - na Słowacji, w Austrii, na Węgrzech, w Wielkiej Brytanii, Izraelu, a także w Polsce.

Źródło: Skoda Auto Polska