Prestiżowe nagrody dla Skody Superb

Prestiżowe nagrody dla Skody Superb17.11.2008
Kolejne już nagrody dla Nowej Skody Superb to Złota Kierownica 2008 (Goldenes Lenkrad), przyznawana przez niemiecki magazyn Bild am Sonntag oraz Großen Osterreichischen Automobil-Preis, którą uhonorował Škodę austriacki automobilklub ARBO.

Nowa Škoda Superb w konkursie Złota Kierownica 2008 zajęła pierwsze miejsce w swej klasie, wygrywając z sześcioma rywalami. - Przestronność wnętrza i zastosowane materiały zapewniają nowe doznania oraz komfort jazdy, a indywidualne podejście do projektu sprawia, że Škoda Superb to fascynujący samochód - mówi Prezes Zarządu Škoda Auto, Reinhard Jung.

Jury, w którego skład wchodzili dziennikarze oraz inni specjaliści z dziedziny motoryzacji, oceniało różne parametry auta, w tym także komfort prowadzenia, przestronność wnętrza, stosunek wartości do ceny oraz jakość wykonania.

Prestiżowe nagrody dla Skody Superb 1Pojazd otrzymał również najwyższe oceny za elegancki wygląd i prawidłowe proporcje, a także zdobył największą liczbę punktów za innowacyjne technologie, takie jak system TwinDoor, dziewięć poduszek powietrznych, w tym poduszkę kolanową dla kierowcy, system adaptacji reflektorów przednich AFS i inne.

Druga prestiżowa nagroda, jaką ostatnio przyznano modelowi, to coroczna Großen Österreichischen Automobil-Preis od ARBÖ. Eksperci i tysiące czytelników wybrało najlepsze i najbardziej popularne pojazdy 2008 roku spośród 36 tegorocznych kandydatów. Dzięki połączeniu wygody i przydatności nadwozia typu liftback z elegancją sedana, Škoda Superb wygrała kategorię "Medium".

Wcześniej Nowa Škoda Superb zdobyła nagrodę "2008 Technobest", za system TwinDoor, przyznawaną przez Klub Dziennikarzy Motoryzacyjnych w Republice Czeskiej, "Najlepszy Samochód Firmowy" w Chorwacji, "Samochód Roku 2008" na Łotwie oraz "Samochód Firmowy Roku 2008" w Niemczech. W Polsce Superb został uznany za "Najpiękniejszy Samochód" przez jury złożone ze specjalistów branży motoryzacyjnej podczas katowickiego Auto Moto Show.

- Te prestiżowe nagrody stanowią ważny sygnał, że popularność sztandarowego modelu Škoda Auto nadal rośnie. Wszystkie elementy, które uznaliśmy za istotne przy projektowaniu samochodu cieszą się teraz uznaniem wśród Klientów - mówi Jung. - To potwierdza, że fundusze przeznaczone na działania mające na celu jego rozwój zostały dobrze zainwestowane. Škoda Superb jest ucieleśnieniem wartości marki Škoda - przestronności, dobrego stosunku jakości do ceny oraz przemyślanych rozwiązań - dodaje Jung.

Źródło: Skoda Auto Polska