Fabia w rockowych rytmach

Fabia w rockowych rytmach17.12.2008
Hale fabryczne w Mlada Boleslav stanowiły scenografię dynamicznego klipu do muzyki popularnego w Hiszpanii duetu rockowego Estopa. Roboty spawalnicze poruszały się w rytm gorących dźwięków, wspierając muzyków industrialnym ...

...akompaniamentem. Odbywająca się w tym czasie produkcja samochodów Škoda nie zatrzymała się nawet na sekundę.

Fabia w rockowych rytmach 1 Powstałe w industrialnych klimatach niesamowite kadry współtworzą reklamę Škody Fabia, którą ekipa filmowa z Hiszpanii kręciła w fabryce w Mladá Boleslav z myślą o Klientach z Półwyspu Pirenejskiego. Muzyka Estopy współgra z charakterystycznymi czerwonymi akcentami, fascynacją perfekcją zautomatyzowanej produkcji i wysoką jakością modelu. Atrakcyjność, wyjątkowość i niezawodność Nowej Fabii prezentowana jest jako wynik precyzyjnego procesu produkcji na zautomatyzowanych liniach montażowych. Nie dziwi więc imponujący początek klipu, przedstawiający pełne dramaturgii ujęcia pracujących w spawalni robotów, których praca stanowi specyficzny muzyczny akompaniament przywołujący na myśl filmy science fiction. Ze spawalni produkcja przenosi się do hali montażowej, gdzie zaparkowano Fabie z bardzo popularną w Hiszpanii czerwoną karoserią.

- Fabryka Škoda Auto w Mladá Boleslav jest zdumiewająca - powiedziała producentka hiszpańskiej ekipy filmowej, Barbara Muschietti.

Fabia w rockowych rytmach 2- Kiedy zobaczyliśmy ją po raz pierwszy, zafascynowała nas precyzja prac na zautomatyzowanych liniach produkcyjnych oraz jakość prac montażowych. Istotne było dla nas pokazanie procesu w trakcie jego trwania, aby ludzie zdali sobie sprawę, jak ogromny nakład pracy potrzebny jest przy produkcji każdej Fabii - dodaje Muschietti. - Zespół produkcyjny i ekipa filmowa stanęli przed nie lada wyzwaniem - mówi Vladimír Mjasnikovič z działu produkcji samochodów. - Musieli nakręcić film w czasie, gdy produkcja trwała pełną parą. Działań fabryki nie można było na ten czas zawiesić, poradziliśmy sobie z tym jednak bez problemu - uśmiecha się Mjasnikovič.

Hiszpańskim widzom, zwłaszcza młodszemu pokoleniu, podoba się szczególnie ostatnie ujęcie, w którym sobowtóry ich ulubionego duetu siedząc za kierownicą czerwonej Fabii, przemierzają szosy Kastylii.

Źródło: Skoda Auto Polska