TwinDoor - Techniczną Innowacją Roku

TwinDoor - Techniczną Innowacją Roku24.12.2008
TwinDoor, system zmiennego otwierania pokrywy bagażnika zastosowany w nowej generacji Škody Superb został uznany za Techniczną Innowację Roku. TwinDoor zatriumfował w pierwszym rocznym sondażu na Techniczną Innowację Roku ...

...prowadzonym na zamówienie czeskiego Klubu Dziennikarzy Motoryzacyjnych. Wzięło w nim udział 32 ekspertów - członków klubu.

TwinDoor - Techniczną Innowacją Roku 1 Opatentowany w tym roku system zmiennego otwierania pokrywy bagażnika TwinDoor to kolejny system reprezentujący przemyślane rozwiązania Škody. Dzięki niemu, w zależności od potrzeb, Nowy Superb może łatwo zmienić się z eleganckiego sedana w praktyczny liftback.

- Nowa Škoda Superb od momentu wejścia na polski rynek cieszy się dużym uznaniem Klientów. TwinDoor będący jednym z nowatorskich rozwiązań zastosowanych w tym modelu, początkowo ich zaskakuje by następnie zyskać liczne pochwały za funkcjonalność i wygodę - mówi Michał Spiczak-Brzeziński, product manager Skoda Auto Polska S.A., odpowiedzialny za Nową Škodę Superb.

TwinDoor - Techniczną Innowacją Roku 2 Klub Dziennikarzy Motoryzacyjnych przeanalizował w sumie 15 technicznych innowacji wprowadzonych w ubiegłym roku. - Wśród nominowanych nowinek technicznych znalazły się rozwiązania ze wszystkich motoryzacyjnych dziedzin konstrukcyjnych - wyjaśnia Michael Kudela, prezes Klubu.

W konkursie za systemem TwinDoor uplasowały się na kolejnych miejscach system Efficient Dynamics BMW, mający na celu redukcję zużycia paliwa, aktywna oś tylna Active Drive zastosowana w Renault Laguna III oraz innowacyjne rozwiązania prowadzące do zmniejszenia wagi pojazdów Mazda.

Źródło: Skoda Auto Polska