Skoda Superb potrójnie Samochodem Roku

Skoda Superb potrójnie Samochodem Roku02.01.2009
Nowa Skoda Superb została ogłoszona Samochodem Roku na Łotwie, w Estonii i Bułgarii. Na Łotwie eksperci z branży motoryzacyjnej wybierali Samochód Roku już po raz trzynasty. Po raz pierwszy jego zwycięzcą został samochód marki Skoda - Nowy Superb.

Za modelem czeskiego koncernu uplasowały się na kolejnych miejscach Forda Kuga, Volkswagen Passat CC, Honda Accord i Audi A4. Najlepsze auta mijającego roku wybrało jury, w którego skład weszli dziennikarze motoryzacyjni, wykładowcy uniwersyteccy, dyrektorzy dużych przedsiębiorstw, parlamentarzyści, architekci, lekarze oraz inne ważne osobistości znane na Łotwie.

W Estonii Škoda Superb została wybrana Samochodem Roku 2009 w konkursie organizowanym przez Tehnikamaailm (Świat Techniki) - czołowy estoński magazyn techniczno-motoryzacyjny. Škoda to pierwszy producent w historii konkursu organizowanego od 2001 r., który zwyciężył w nim dwukrotnie - dwa lata temu nagrodę otrzymał Roomster. W skład jury wchodzą dziennikarze motoryzacyjni reprezentujący rozmaite magazyny, czasopisma oraz stacje telewizyjne i radiowe (zarówno estońsko- jak i rosyjskojęzyczne). W konkursie kolejne miejsca zajęły Seat Ibiza, Honda Accord, Fiat 500, Citroen C5 oraz Audi A4.

W Bułgarii Nowa Škoda Superb triumfowała w konkursie dziennikarzy skupionych w Press-Auto Club Bulgaria. Tutaj na drugim miejscu uplasował się Ford Fiesta, miejsce trzecie zajął Citroen C5, czwarte - Renault Laguna, a pozycja piąta przypadła Dacii Sandero.

Źródło: Skoda Auto Polska