Skoda Superb Samochodem Roku 2009 w Czechach

Skoda Superb Samochodem Roku 2009 w Czechach07.02.2009
Skoda Superb zwyciężyła w piętnastej, jubileuszowej edycji konkursu "Samochód Roku 2009 w Czechach". Konkurs "Samochód Roku 2009 w Czechach" organizuje Stowarzyszenie Importerów Samochodów oraz Stowarzyszenie Przemysłu Samochodowego ...

...przy współpracy z partnerem generalnym - firmą Credium. Podczas tegorocznej edycji konkursu nominowane były 42 nowości na rynku samochodowym. O zwycięstwie Škody Superb oraz aut w innych kategoriach zdecydowało 23-osobowe jury oraz plebiscyt, w którym oddano 70 047 głosów.

Skoda Superb Samochodem Roku 2009 w Czechach 1 - To dla nas dobry znak, szczególnie w tak trudnych czasach. Wynik konkursu na "Samochód Roku 2009 w Czechach" dowiódł, że zyskaliśmy zaufanie zarówno czeskich dziennikarzy, jak i Klientów - mówi dr Eckhard Scholz, członek zarządu Škoda Auto ds. rozwoju technologicznego. - Kluczowe dla nas jest to, że oferujemy produkt znakomitej jakości. Model Superb to wynik pracy zespołowej osób zatrudnionych w firmie Škoda - dodaje Scholz.

W tym roku nominowane samochody podzielono na cztery kategorie. Pierwsze miejsce w kategorii samochodów małych i mini, do której zakwalifikowano osiem pojazdów, zajął Ford Fiesta, natomiast w kategorii aut klasy średniej i wyższej średniej zwyciężyła Škoda Superb. W kategorii pojazdów uniwersalnego zastosowania (MPV), w której nominowano dziewięć aut, pierwsze miejsce zajął Citroen Berlingo, a wśród samochodów z kategorii SUV + terenowej (12 nominacji) najlepsze okazało się Audi Q5. Zwycięzcą w kategorii samochodów luksusowych, sportowych i kabrioletów został Volkswagen Scirocco.

Źródło: Skoda Auto Polska