Skoda Superb debiutem rynkowym roku

Skoda Superb debiutem rynkowym roku19.02.2009
Skoda Auto Polska otrzymała specjalną nagrodę redakcji Auto Świata w konkursie "Auto 1". Nowa Skoda Superb to zdaniem dziennikarzy debiut rynkowy roku. Magazyn Auto Świat już po raz czternasty zorganizował plebiscyt na Auto 1 w Polsce.

Czytelnicy głosowali na 46 modeli w 8 kategoriach, spośród których dodatkowo jeden - ich zdaniem najlepszy samochód roku, otrzymał tytuł Auto 1.

W tym roku w ramach konkursu Auto 1 redakcja "Auto Świata" wspólnie z redakcją Newsweeka zdecydowały się przyznać cztery nagrody specjalne. W kategorii "debiut rynkowy" przypadła ona zeszłorocznej premierze flagowego modelu czeskiego koncernu - Nowej Škodzie Superb. Samochód został wyróżniony "za wyposażenie i komfort w cenie klasy średniej". - To dla nas szczególnie ważna nagroda, bo zadecydowali o niej specjaliści znający całą branżę na wylot - cieszy się Michał Brzeziński, product manager Škody Superb ze Skoda Auto Polska S.A.

Skoda Superb debiutem rynkowym roku 1 Już podczas publikacji prezentowanych do tej pory na łamach "Auto Świata" dziennikarze doceniali walory Superba. Wygrał on m.in. w teście porównawczym prezentującym trzy modele samochodów - Škodę Superb, Audi A4 i Volkswagena Passata. Zdaniem specjalistów z "Najnowszy okręt flagowy Škody jest bogato wyposażony. Na kanapie siedzi się jak w przedłużanej limuzynie - nareszcie kierowca, niezależnie od wzrostu, nie musi się martwić o miejsce dla siedzącego za nim pasażera. Kolejnym atutem Superba i ciekawostką zarazem jest dwustopniowo otwierana pokrywa bagażnika. Dzięki ogromnej przestrzeni bagażowej limuzyna Škody jest praktyczniejsza od niejednego kombi. Superb to doskonałe auto na każdą okazję".

- Miło mi poinformować, że od kolejnej edycji nasz konkurs zmienia nazwę i będzie się nazywał "Złota Kierownica" - poinformował podczas Gali Stanisław Sewastianowicz, redaktor naczelny tygodnika "Auto Świat". Warto zwrócić uwagę, że Złota Kierownica 2008 (Goldenes Lenkrad), nagroda niemieckiego magazynu Bild am Sonntag, została przyznana właśnie najnowszej generacji Škody Superb. Jury, złożone ze specjalistów z dziedziny motoryzacji, doceniło komfort prowadzenia, przestronność wnętrza, stosunek wartości do ceny oraz jakość wykonania auta. Superb otrzymał także najwyższe oceny za innowacyjne technologie, m.in system TwinDoor, dziewięć poduszek powietrznych, w tym poduszkę kolanową dla kierowcy i system adaptacji reflektorów przednich AFS.

Źródło: Skoda Auto Polska