Skoda walczy o -rynek z kratką-

Skoda walczy o -rynek z kratką-07.04.2009
Jak informują dealerzy Skody, wprowadzone niedawno modele Octavia Premia i Octavia Tour Premia - czteroosobowe samochody z homologacją ciężarową, cieszą się olbrzymim zainteresowaniem klientów. "Wall Street Journal Polska" opublikował ...

...w dniu 26 marca pozyskane przez siebie oficjalne stanowisko Ministerstwa Finansów dotyczące kupna samochodów "z kratką". - Jest ono w całości zgodne z naszym stanowiskiem, w oparciu o które jako jedni z pierwszych w Polsce wprowadziliśmy na rynek ciężarowe wersje osobowych modeli - mówi Katarzyna Pietrzak, prawnik Skoda Auto Polska S.A.

Skoda Auto Polska S.A. w swym stanowisku prawnym oparła się na wyroku Trybunału Sprawiedliwości Wspólnot Europejskich z dnia 22 grudnia 2008 r. w sprawie C-414/07 (Magoora Sp. z o.o.) oraz piśmie Ministra Finansów PT3/812/4/15//CZE/09/185 z dnia 13 lutego 2009 r. Wynika z nich, że klienci kupujący samochód ciężarowy do użytku w prowadzonej działalności gospodarczej mogą odliczyć podatek VAT w pełnej wysokości (22%) od nabytego samochodu oraz paliwa zakupionego w trakcie jego używania. Warunkiem jest posiadanie homologacji kategorii N1 o dopuszczalnej ładowności powyżej 500 kg.

Skoda Auto Polska S.A. - jako jeden z pierwszych importerów - błyskawicznie zareagowała na nową sytuację prawną i wprowadziła do sprzedaży dwa modele samochodów "z kratką" - Škodę Octavia Premia i Škodę Octavia Tour Premia. - Już w pierwszych dniach od uruchomienia sprzedaży zebraliśmy znaczącą ilość zamówień na Octavię Premia i Octavię Tour Premia - mówi Maciej Michalik, Kierownik ds. Marketingu Skoda Auto Polska S.A. - Tak wielki popyt odnotowaliśmy pomimo pojawiających się wątpliwości na temat oficjalnego stanowiska Ministerstwa Finansów. Teraz liczymy się z jeszcze większym zainteresowaniem klientów, bo mamy najszerszą na rynku ofertę na czteroosobowe samochody z homologacją ciężarową w oparciu o modele osobowe - dodaje Michalik. Już wkrótce do portfolio tych samochodów dołączy Roomster Premia.

Źródło: Skoda Auto Polska