Superb znowu najlepszy

Superb znowu najlepszy25.04.2009
W plebiscycie brytyjskiego magazynu "What Diesel" Skoda Superb została Samochodem Roku 2009. Skoda Superb pokonała 17 innych pretendentów do tego tytułu, w tym m.in. Forda Mondeo oraz Citroena C5, zajmując pierwsze miejsce ...

...dzięki swemu wzornictwu, niepowtarzalnemu systemowi zmiennego otwierania pokrywy bagażnika Twindoor, niezwykłej oszczędności paliwa oraz ogromnemu wyborowi silników wysokoprężnych.

- Mamy tutaj do czynienia z doskonałym napędem, bogatym asortymentem silników TDI oraz niepowtarzalnym systemem Twindoor, nadającym Superbowi jeszcze większej uniwersalności. Dzięki przestronnemu i wygodnemu wnętrzu, ogromnemu bagażnikowi oraz wrażeniom z jazdy standardu limuzyny model ten stanowi doskonały wybór - mówi Ian Robertson, redaktor magazynu "What Diesel".

Nowy Superb miał swoją premierę na rynku Wielkiej Brytanii (również w Polsce) we wrześniu zeszłego roku. Model z łatwością łączy imponującą przestrzeń wnętrza z uderzającym wzornictwem oraz najnowszymi technologiami. Nowatorski system Twindoor to jedna z innowacji Superba. Umożliwia otwieranie pokrywy bagażnika na dwa sposoby: jak w klasycznym sedanie lub eleganckim liftbacku i to za pomocą jednego przycisku.

- Z wielką radością odbieramy prestiżowe wyróżnienie dla modelu Superb. Magazyn "What Diesel" to niezwykle popularne czasopismo, dlatego przyznane wyróżnienie - wraz z nagrodą dla Samochodu Roku do Caravaningu, przyznaną w 2008 r. przez Caravan Club - potwierdza, że model Superb to fantastyczne auto i doskonały wybór zarówno dla odbiorców firmowych jak i nabywców indywidualnych - mówi Robert Hazelwood, Dyrektor Marki firmy Škoda UK.

Od momentu oficjalnej premiery Nowej Škody Superb na ubiegłorocznych targach motoryzacyjnych Geneva Motor Show, model zdobył blisko 30 najwyższych wyróżnień na terenie całej Europy. W ostatnim czasie został ogłoszony Samochodem Roku 2009 na terenie Czech.

Od momentu wypuszczenia na rynek koncern Škoda Auto sprzedał na terenie całej Europy ponad 20 000 egzemplarzy Nowego Superba. Wyniki sprzedaży na terenie Wielkiej Brytanii są także niezwykle imponujące - okazały się wyższe od zakładanych celów.

Źródło: Skoda Auto Polska