Sukcesy Skody w testach flotowych

Sukcesy Skody w testach flotowych04.05.2009
Skoda Octavia otrzymała tytuł Samochodu Flotowego w grupie samochodów klasy średniej w polskim plebiscycie Fleet Awards 2009. W tym samym czasie aż cztery modele Skody nagrodził niemiecki magazyn "Autoflotte" w rankingu Flotten Award 2009.

Fleet Awards Polska to najbardziej prestiżowy plebiscyt w naszym kraju, który co roku wyłania najlepsze produkty, usługi i samochody dla polskiej branży flotowej. W tym roku tytuł Samochodu Flotowego w grupie samochodów średnich przypadł w udziale Škodzie Octavia. Najlepsze auta flotowe wybierano spośród 109 kandydatów przypisanych do 17 kategorii. Przez trzy miesiące swoich faworytów typowali w głosowaniu Internetowym ich użytkownicy – specjaliści z branży, m.in. fleet managerowie. Zgłoszone do konkursu modele zostały następnie poddane praktycznej ocenie jury podczas Wielkiego Testu Flotowego.

– Wygrana w najbardziej flotowej klasie konkursu to wynik głosowania samych fleet managerów - w efekcie wysoka ocena naszych Klientów i najwyższe notowania naszej marki na trudnym rynku flotowym. Bardzo cieszy nas tak wysoka ocena naszych modeli – po ubiegłorocznym zwycięstwie Fabii Combi w kategorii samochodów małych, w najważniejszym plebiscycie roku klasę średnią podbiła Octavia – mówi Tomasz Koter, Kierownik Zespołu Sprzedaży Flotowej Skoda Auto Polska S.A.

W tym samym czasie niemieckie pismo branżowe „Autoflotte” opublikowało swoje typy na najlepsze auta flotowe w plebiscycie Flotten Award 2009. Zwycięzców w 14 kategoriach, które reprezentowały poszczególne klasy aut, wybierali czytelnicy magazynu - managerowie ds. zarządzania flotą. W rankingu wyróżniono cztery modele samochodów czeskiej marki. Škoda Fabia w kategorii małych aut zajęła pierwszą pozycję zarówno w klasyfikacji łącznej, jak i dla aut zagranicznych. W grupie aut klasy wyższej– średniej pierwszą nagrodę w klasyfikacji aut zagranicznych otrzymała Škoda Superb, a Škoda Roomster była najlepsza pośród minivanów. Škoda Praktik natomiast, jako auto marki zagranicznej, uplasowała się na pozycji lidera w kategorii lekkich aut dostawczych.

Źródło: Skoda Auto Polska