Noc Muzeów ze Skodą

Noc Muzeów ze Skodą14.05.2009
Wielkimi krokami zbliża się Noc Muzeów 2009 - ogólnopolska impreza o charakterze kulturalnym. Nad tegoroczną edycją wyjątkowy patronat objęła Skoda Auto Polska S.A. Noc Muzeów narodziła się w 1997 r. w Berlinie. To jedyna w roku okazja, ...

...kiedy drzwi muzeów i galerii są otwarte dla zwiedzających przez niemal całą noc. Pasjonaci doznań kulturalnych mogą zwiedzać dostępne ekspozycje bezpłatnie. Taka forma wyjątkowej kulturalnej rozrywki szybko zyskała sporą popularność w innych krajach - obecnie organizuje ją ponad 120 miast całej Europy. W Polsce Noc Muzeów odbywa się od 2003 r.

W tym roku do muzealnych ekspozycji dołączy wystawa organizowana przez Škodę Auto Polska S.A. Na nocną wystawę Škody zapraszamy 16 maja do warszawskiego Muzeum Techniki. W godzinach 19.00 - 1.00 można będzie obejrzeć wystawę składającą się z kilku elementów, np. ekspozycję "100 lat designu Škody", która zaprezentuje, jak w ciągu ostatniego wieku zmieniały się modele czeskiej marki, "Historia plakatu reklamowego", czyli opowieść o reklamach Škody począwszy od 1905 r. Odbędzie się także projekcja filmu "Narodziny gwiazdy" o 50-letniej historii Škody Octavia. Tegoroczną jubilatkę będzie można zobaczyć "na żywo" w najnowszej wersji, a także porównać z jej znakomitą poprzedniczką z 1959 r. Dla gości wystawy Škoda przygotowała konkurs "Noc muzeów - moc nagród", w którym co pół godziny będzie można wygrać telefon 3G. Tej nocy specjalnym jurorem konkursu i gospodarzem wystawy będzie Włodzimierz Zientarski.

Noc Muzeów 2009 zbiegnie się w czasie z uruchomieniem programu rekomendacji Škody "Wiesz co dobre". Z tego powodu uczestnicy tegorocznego rajdu po muzeach będą mieli ułatwione zadanie. Program "Wiesz co dobre" zwraca uwagę na wydarzenia i miejsca, którym warto poświęcić czas.

Mieszkańców innych miast czeka również wiele atrakcji, np. Poznaniaków zachęcamy do odwiedzenia kina w Ratuszu, poznania marynarskich klimatów w Wielkopolskim Muzeum Wojskowym oraz na małą wyprawę w przeszłość razem z Muzeum Archeologicznym. Arsenał przygotowuje z kolei wiele ciekawostek dla wielbicieli fotografii. Mieszkańcy Gdańska będą mogli wybrać się m.in. na spotkanie z duchami w Spichlerzach i na "Sołdku" lub do malowniczego Oddziału Sztuki Dawnej. Swoje tajemnice odkryje także Muzeum Bursztynu, a Dwór Artusa zaprosi na prawdziwą rycerską ucztę.

Skoda Auto Polska partneruje Nocy Muzeów w 6 miastach w Polsce - Poznaniu, Warszawie, Bydgoszczy, Gdańsku, Wrocławiu i Szczecinie. Szczegółowe informacje dot. imprezy pojawia się w "Gazecie Wyborczej" w piątek 15 maja br.

Źródło: Skoda Auto Polska