Nocne spotkania ze Skodą

Nocne spotkania ze Skodą20.05.2009
W minioną sobotę ponad 10 tys. fanów motoryzacji odwiedziło wyjątkową ekspozycję przygotowaną przez Skoda Auto Polska S.A. z okazji Nocy Muzeów. Wystawa odbyła się w warszawskim Muzeum Techniki.

Muzeum Techniki stało się tej nocy niezwykle popularnym miejscem. W godzinach od 19.00 do 1.00 na zwiedzających czekała ekspozycja fotografii opisujących 100 lat designu Škody. Można było zobaczyć również wystawę historii plakatu reklamowego marki. Ciekawostką ekspozycji był model Škody Octavia z 1959 r. Mimo upływu czasu jubilatka cieszyła się ogromnym zainteresowaniem - jej właściciel z dużym entuzjazmem odpowiadał na pytania gości, prezentował swój muzealny model, a nawet zapraszał, aby zasiąść za jego kierownicą.

Nocne spotkania ze Skodą 1 Gospodarzem nocnej ekspozycji Škody był Włodzimierz Zientarski, który odpowiadał na wiele pytań związanych z marką i jej historią. Tego dnia pełnił także rolę honorowego członka jury konkursu. Najbardziej pomysłowi zwiedzający mieli okazję wygrać niezwykle atrakcyjną nagrodę, wystarczyło tylko zaproponować ciekawe hasło reklamowe marki Škoda.

- Ekspozycja Škody, której miałem przyjemność być gospodarzem, została bardzo dobrze przyjęta przez warszawiaków, którzy mimo późnej pory z zainteresowaniem oglądali prezentacje i zadawali wiele pytań. Spotkanie z fanami motoryzacji jest dla mnie zawsze dużym przeżyciem i robię to z prawdziwą przyjemnością - powiedział Włodzimierz Zientarski. - Myślę, że taka noc to świetny sposób na niebanalne przedstawienie niezwykle ciekawej historii czeskiej marki - podsumował wystawę Zientarski.

W międzyczasie goście mogli obejrzeć "Narodziny gwiazdy" - film o 50-letniej historii Škody Octavia. Na potrzeby wystawy zorganizowano specjalną "muzealną" salę kinową.

Noc Muzeów 2009 zbiegła się w czasie z uruchomieniem programu rekomendacji Škody "Wiesz co dobre", zwracającym uwagę na wydarzenia i miejsca, którym warto poświęcić uwagę.

Źródło: Skoda Auto Polska