Poznaniacy będą bardziej Eco!

Poznaniacy będą bardziej Eco!04.06.2009
Poznań, jako pierwsze miasto w Polsce, wprowadza kursy szkoleniowe w zakresie Eco Drivingu dla swoich mieszkańców. W ramach projektu "Eco Driving bezpiecznego Poznania" Urząd Miasta Poznania organizuje serię szkoleń ...

...doskonalących technikę bezpiecznej i ekologicznej jazdy samochodem. Celem projektu jest upowszechnienie ekojazdy i zmiana przyzwyczajeń poznańskich kierowców. Ma on też na celu zmniejszenie wydatków związanych z eksploatacją pojazdu i obciążenia środowiska oraz zwiększenie bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego.

Szkolenia realizowane są przez Szkołę Auto Skody, której instruktorzy od czerwca do listopada będą uczyć ich ekologicznej i bezpiecznej jazdy.

Aby wziąć udział w szkoleniu wystarczy być stale lub czasowo zameldowanym w Poznaniu, posiadać prawo jazdy kat. B, uiścić symboliczną, dobrowolną opłatę na rzecz Ochrony Środowiska oraz zarezerwować sobie około 5 godzin.

- Instruktorzy Szkoły Auto posiadają kilkuletnie doświadczenie w szkoleniu z zakresu Eco Drivingu, dlatego z pewnością potrafią zachęcić poznaniaków do efektywnego korzystania z samochodu i spróbowania jazdy w stylu Eco - mówi Marcin Weksej - Specjalista ds. kontaktu z dziennikarzami w Skoda Auto Polska S.A.

Szkolenia rozpoczynają się 29 czerwca i są podzielone na dwie części: teoretyczną i praktyczną. Odbywać się będą w poniedziałki i środy w godzinach 9.00 - 14.00 i 12.30 - 17.30, w siedzibie WOŚ przy ulicy Gronowej 22.

Źródło: Skoda Auto Polska