Słoweńskie testy Skody Yeti

Słoweńskie testy Skody Yeti15.06.2009
W dniu 8 czerwca br. w Słowenii odbyły się jazdy testowe produkcyjnego modelu Skoda Yeti. Pierwszy SUV w portfolio czeskiego koncernu, został poddany wymagającym próbom na szosie oraz w warunkach off-roadowych.

Jazdy testowe odbywające się w malowniczych okolicach Lublany na Słowenii były okazją do zaprezentowania pełnej gamy możliwości nowego modelu Škody. Yeti znakomicie sprawdził się na trasie podzielonej na 3 etapy, które różniły się rodzajem nawierzchni i ukształtowaniem terenu.

Słoweńskie testy Skody Yeti 1 Do pierwszego z nich - jazdy po nawierzchni asfaltowej, wykorzystano długi odcinek autostrady. Była tu możliwość sprawdzenie zachowania się auta przy większych prędkościach. Auto świetnie trzymało się drogi a pasażerowie chwalili cichą pracę silnika i wysoki komfort wnętrza. Yeti może się poszczycić bardzo obszerną przestrzenią wewnątrz. Wygodne i w pełni regulowane fotele zapewniają idealne warunki do długiego podróżowania. Osoby z tyłu siedzą o dwa centymetry wyżej niż kierowca i pasażer przedniego fotela - mają więc doskonały widok na drogę.

Drugi odcinek testowej trasy wiódł drogami szutrowymi. Tutaj przede wszystkim można było poznać zalety napędu na obie osie i sprzęgła Haldex czwartej generacji, które w zależności od warunków drogowych rozdziela moment obrotowy na przednią i tylną oś oraz na poszczególne koła. Predyspozycje Yeti do jazdy w terenie są niepodważalne - tereny górzyste, strome zjazdy i podjazdy, częste zmiany nawierzchni - odcinki piaszczyste, szutrowe i asfaltowe to miejsca, które model ten pokonał bez najmniejszego wysiłku.

Słoweńskie testy Skody Yeti 2 Ostatnim odcinkiem trasy był specjalnie przygotowany tor off-road. Pozwalał on sprawdzić nowoczesne systemy elektroniczne, w które wyposażony został testowany model. Nowością w Škodzie Yeti jest tryb Off-road. Dzięki niemu, za pomocą jednego przycisku, kierowca może w warunkach terenowych wykorzystać systemy: Uphill start assistant, który dba o bezpieczeństwo podczas stromych podjazdów, Downhill assistant regulujący prędkość podczas zjazdów oraz ABS Off-road, ASR Off-road i EDS Off-road zapewniające bezpieczną jazdę w warunkach terenowych.

Wnioski z jazdy nowym modelem Škody były jednoznaczne. Znakomity komfort jazdy, imponująca praktyczność i niskie koszty eksploatacji sprawiają, że samochód ten z pewnością spełni oczekiwania kierowców poszukujących wszechstronnego auta klasy SUV. Przypominamy, że Škoda Yeti dostępna będzie w Polsce już na początku jesieni br.

Źródło: Skoda Auto Polska