Ekologiczna nowość Skody

Ekologiczna nowość Skody18.06.2009
W ofercie Skody pojawiła się ekologiczna i oszczędna Skoda Octavia GreenLine, w dwóch wersjach nadwoziowych, wyposażona w nowy silnik 1.6 TDI. Oferta niezwykle popularnego modelu Octavia została rozszerzona o ...

..ekologiczną wersję GreenLine o obniżonej emisji CO2.

Octavia GreenLine występuje w wersji nadwozia typu Limuzyna oraz Combi i jest dostępna wyłącznie z nowym w ofercie Škody silnikiem 1.6 TDI DPF/77 kW, spełniającym wymogi normy EURO 5. Ten przyjazny środowisku model dedykowany jest Klientom poszukującym samochodu, który łączy niskie zużycie paliwa i niewielką emisję CO2 z bardzo dobrymi osiągami.

Ekologiczna nowość Skody 1 Octavia GreenLine została wyposażona w nowoczesny, turbodoładowany silnik o pojemności 1,6 litra, cechujący się poziomem emisji CO2 o wartości 114 g/km. Dzięki wtryskowi paliwa typu Common rail czterocylindrowa jednostka napędowa zapewnia płynną oraz dynamiczną jazdę. Maksymalna moc na poziomie 105 KM oraz maksymalny moment obrotowy wynoszący 250 Nm to wartości znane z dostępnego do tej pory silnika 1.9 TDI. Nowa jednostka napędowa gwarantuje jednak o wiele lepsze osiągi, w standardzie występuje także przyjazny dla środowiska filtr cząstek stałych (DPF).

Oprócz nowoczesnego silnika w wersji GreenLine wprowadzono modyfikacje techniczne, które pozwoliły osiągać tak niskie zużycia paliwa i znaczne ograniczenie emisji CO2. Są to m.in. obniżenie współczynnika oporu powietrza, niższe o 15 mm podwozie, wykorzystanie specjalnych opon o niskim oporze toczenia i obniżenie masy pojazdu. To niezwykle ekonomiczne auto spala w cyklu mieszanym tylko 4,4 l paliwa na każde 100 km, wydzielając do atmosfery 114 g CO2/km.

Model Škoda Octavia GreenLine i Octavia Combi GreenLine będzie stopniowo wprowadzany we wszystkich krajach Unii Europejskiej, a także w Szwajcarii i Norwegii.

Źródło: Skoda Auto Polska