Scout - seria Skody dla poszukiwaczy przygód

Scout - seria Skody dla poszukiwaczy przygód28.09.2009
Skoda Auto wszystkim tym, którzy poszukują dodatkowych wrażeń, oferuje uterenowione wersje swoich najpopularniejszych modeli. Linia Scout dostępna jest dla 3 modeli Škody: Octavii, Fabii i Roomstera.

Wszystkie modele Scout, dzięki swej zmienionej stylistyce, przekonują wyglądem zwłaszcza tych, którzy stawiają na indywidualność.

Wyróżnikiem linii Scout jest typowo offroadowy design. Duże panele ochronne i szczegóły typowe dla aut z segmentu SUV zapewniają modelom tej serii wyjątkowy charakter. Także wnętrze wzbogacone specjalnymi, dyskretnymi emblematami Scout, potwierdza przynależność do tej serii. Dodatkowo modele odróżniają się od swoich „zwykłych” wersji tym, że mają specjalnie zaprojektowane felgi.

Škoda Octavia w wersji Scout ma dodatkowo zwiększony o 39mm prześwit, co - razem z elementami ochronnymi zderzaków przednich i tylnych - nasuwa skojarzenia z jazdą w terenie.

Terenowe właściwości jezdne w Octavii Scout poprawia napęd 4x4 i sprzęgło Haldex czwartej generacji. Decyduje ono, kiedy i jaka ilość momentu obrotowego trafi na przednią lub tylną oś. W sytuacji, gdy koła tracą przyczepność, automatycznie napęd rozkłada się na wszystkie cztery koła. Sprawia to, że auto lepiej porusza się w terenie.

Škoda Octavia, Fabia i Roomster w wersji Scout są dostępne w ciągłej sprzedaży.

Źródło: Skoda Auto Polska