Dwie Skody Yeti wsparciem dla TOPRu

Dwie Skody Yeti wsparciem dla TOPRu27.10.2009
Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe otrzymało od Skoda Auto Polska S.A. dwie Škody Yeti. Wspieranie TOPR-u wpisuje się w strategię Skoda Auto Polska S.A. - jednym z głównych założeń marki jest podnoszenie poziomu bezpieczeństwa.

Škoda Auto, poza tworzeniem bezpiecznych i wyposażonych w innowacyjne technologie samochodów, podejmuje również wiele inicjatyw, które przyczyniają się do poprawy bezpieczeństwa na drogach.

24 października 2009 roku w Zakopanem w kinie Sokół nastąpiło oficjalne przekazanie kluczyków do dwóch samochodów Škoda Yeti. Odbyło się to podczas obchodów 100-lecia istnienia TOPR. Samochody będą wspierały zespół ratowników pracujących na co dzień w trudnych, górskich warunkach.

Dwie Skody Yeti wsparciem dla TOPRu 1Yeti, ze swą prawdziwie „górską” naturą, doskonale nadaje się do wszelkich trudnych wypraw, zapewnia niezawodność, szybkość i kontrolę nad pojazdem, zwłaszcza, kiedy liczy się czas, a warunki drogowe są trudne.

„Zespoły Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego tworzone są przez odważnych, ofiarnych i znakomicie wyszkolonych ludzi, którzy powinni dysponować najwyższej klasy sprzętem. Z całą pewnością 2 samochody Škoda Yeti będą solidnym wsparciem w każdej sytuacji. Tym bardziej jesteśmy przekonani, że tu, pod pieczą TOPR-u, Yeti będzie mógł pokazać wszystkie swoje mocne strony i kiedy tylko zajdzie taka konieczność - z pewnością przyczyni się do ratowania tego, co najcenniejsze: ludzkiego życia” - powiedziała Klaudyna Gorzan, Specjalista ds. PR w Skoda Auto Polska S.A., przekazując kluczyki do Yeti.

Współpraca pomiędzy Skodą Auto Polska S.A., a Tatrzańskim Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym rozpoczęła się w 2003 roku - w poprzednich latach Skoda Auto Polska S.A. dostarczyła sześć Octavii Scout – uterenowionych wersji modelu Octavia z napędem na cztery koła, które już wielokrotnie sprawdziły się w trudnych górskich warunkach. Właśnie mija szósty rok, od kiedy Skoda Auto Polska S.A. wspiera codzienną pracę ratowników TOPR-u.

Źródło: Skoda Auto Polska