Akcja serwisowa Skody

Akcja serwisowa Skody06.11.2009
Przedsiębiorca Skoda Auto Polska S.A. powiadomił Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, że niektóre samochody Skoda Superb II i Octavia II mogą stwarzać zagrożenie dla bezpieczeństwa użytkowników.

Przedsiębiorca poinformował, że w niektórych samochodach Skoda Superb II i Octavia II wyposażonych w sześciobiegową skrzynię biegów DSG, wyprodukowanych w Czechach w okresie od września 2008 do sierpnia 2009, z powodu niewłaściwej pracy sterownika skrzyni biegów może stanowić zagrożenie dla uczestników ruchu drogowego. Sterownik skrzyni biegów może niewłaściwie interpretować temperaturę sprzęgła i uaktywnić funkcję ochronną tego elementu, co objawia się miganiem wskaźnika biegu, „szarpaniem” pojazdem, zmniejszeniem momentu obrotowego silnika oraz wyłączeniem sprzęgła.

Kampanią serwisową na rynku polskim objętych jest 206 samochodów Skoda Superb II i Octavia II.

Skoda Auto Polska S.A. poinformował UOKiK, że posiadacze pojazdów objętych kampanią, zostaną indywidualnie powiadomieni przez dilerów o ryzyku oraz zaproszeni do autoryzowanych serwisów, gdzie na koszt przedsiębiorcy dokonana zostanie kontrola oraz w uzasadnionych przypadkach zmiana oprogramowania sterownika skrzyni biegów.

Źródło: UOKiK, fot. Skoda