Dobra inwestycja - Skoda Octavia z kratką

Dobra inwestycja - Skoda Octavia z kratką13.11.2009
Wg danych Samaru, Skoda Octavia jest najchętniej wybieranym samochodem z kratką. Samochody z kratką, czyli posiadające homologację ciężarową, oferują wiele korzyści swoim użytkownikom. Po pierwsze, homologacja ciężarowa umożliwia ...

...odliczenie VAT od zakupu nowego samochodu, jak i od paliwa w trakcie jego eksploatacji, co sprawia, że zakup takiego modelu staje się jeszcze bardziej opłacalny. Po drugie, wszystkie auta Škody znane są z funkcjonalności na najwyższym poziomie – zakup dowolnego modelu z kratką wiąże się, oprócz czysto finansowych korzyści, także z gwarantowaną satysfakcją użytkowania.

Obecnie Octavia z kratką oferowana jest w wersji Octavia VAN oraz Combi Premia. Największą popularnością cieszy się Octavia Premia w wersji Ambiente – stanowi aż 42% całego wolumenu Premii. Od stycznia do września 2009 roku nowych nabywców znalazły 2202 egzemplarze Premii.

Fakt, że Octavia jest tak chętnie wybierana jako samochód ciężarowy wynika z jej przewagi nad konkurencją. Ogromny bagażnik ma pojemność 585 litrów, (limuzyna), a w wersji kombi – pojemność wynosi 605 litrów. Specjalna kratka oddzielająca przestrzeń pasażerską od bagażowej zapewnia bezpieczne przewożenie towaru. Silną stroną Octavii są także niezawodne, sprawdzone i oszczędne silniki, np. 1,9 TDI o mocy 105 KM, a także zupełnie nowe jednostki – 1.6 TDI CR lub 1,4 TSI. Ponadto Octavia oferuje bogate wyposażenie obejmujące ESP i 4 poduszki powietrzne w standardzie.

Źródło: Skoda Auto Polska