Skoda podwójnie nagrodzona we Francji

Skoda podwójnie nagrodzona we Francji23.11.2009
Dwa modele czeskiego producenta samochodów zwyciężyły w prestiżowym konkursie na najlepszą taksówkę („Best Taxicabs”). Pierwsze miejsce w dwóch kategoriach (na trzy możliwe) zajęły Škoda Superb i Škoda Octavia Combi.

Wyniki ogłoszono we francuskim magazynie L´Officiel du Taxi, które co roku organizuje konkurs.

W tegorocznej edycji “Best Taxicabs” wzięło udział 35 modeli samochodowych. W sezonie 2009/2010 najlepszym autem okazała się Škoda Superb 2.0 TDI, oferująca moc 170 KM. Jury, w skład którego weszli dziennikarze motoryzacyjni, ze względu na właściwości jezdne, wytrzymałość, łatwość w utrzymaniu i oferowany komfort, uznali ten model za najbardziej odpowiedni do pracy taksówkarza. {AKAPIT] Wyposażona w ten sam silnik Škoda Octavia Combi została nagrodzona dzięki najlepszej relacji ceny do jakości (w sposób szczególny doceniono osiągi samochodu).

Sympatia, jaką francuscy dziennikarze darzą samochody marki Škoda jest bardzo widoczna na ulicach Paryża. Tutaj taksówkami są głównie Octavie w wersji sedan. Jak informuje francuski portal motoryzacyjny turbo.fr, także w Madrycie taksówkarze bardzo często decydują się na Škodę – nawet częściej, niż na rodzimego Seata.

Źródło: Skoda Auto Polska