Skoda Yeti samochodem roku 2010 w Czechach

Skoda Yeti samochodem roku 2010 w Czechach14.12.2009
Czeski Klub Dziennikarzy Motoryzacyjnych (KMN) przyznał Skodzie Yeti prestiżowy tytuł Samochodu Roku 2010. Niezależne jury złożone z 37 wybranych członków KMN ogłosiło wyniki tegorocznego głosowania na wielkiej gali, jaka miała miejsce w Pradze.

“Jesteśmy dumni z tego, że otrzymaliśmy od Klubu Dziennikarzy Motoryzacyjnych to wyróżnienie – zwłaszcza, że nowy Yeti jest pierwszym SUV-em w historii, któremu przyznano ten zaszczytny tytuł”, powiedział Jan Hurt, szef Działu Sprzedaży Skody w Europie Środkowej. „Osiągnięcie tego, co nie udało się to tej pory żadnemu pojazdowi z tego segmentu oznacza, że tworząc Yeti, obraliśmy właściwy kierunek. Pierwszy SUV wyprodukowany w Czechach, został wprowadzony na rynek w połowie lipca br. Od tego momentu, w samej Republice Czeskiej sprzedaliśmy 2400 sztuk tego modelu (13 500 sztuk na całym świecie). Już trzy miesiące od momentu jego rynkowej premiery, samochód był najchętniej kupowanym modelem w Czechach. Co więcej, tytuł Samochodu Roku, przyznany przez KMN, nie jest jedyną nagrodą, jaką przyznano Yeti. Pierwszy SUV marki Skoda został też uhonorowany tytułem Złotej Kierownicy w Szwajcarii i Austrii. Najnowszą nagrodą dla Yeti jest „Auto Trophy” dla najpopularniejszego samochodu importowanego w Niemczech”, dodał Hurt.

Łącznie oceniono 34 pojazdy różnych marek, wprowadzone na czeski rynek od 21 października 2008 do 31 grudnia 2009 roku.

Jurorzy europejskiej edycji konkursu Car of the Year 2010 ocenili Yeti bardzo dobrze. Znalazł się on w ścisłym finale, zajmując wysokie 4 miejsce spośród 33 zgłoszonych do konkursu samochodów. Na polskim rynku Yeti otrzymał dodatkowo nagrodę First Lady Gentlemana, został też okrzyknięty Premierą Roku na targach Auto Moto Show w Sosnowcu.

Samochód jest dostępny w sprzedaży od jesieni br. i już bardzo dobrze przyjął się na polskim rynku motoryzacyjnym.

Źródło: Skoda Auto Polska