Skoda Motorsport gotowa na Rajd Monte Carlo

Skoda Motorsport gotowa na Rajd Monte Carlo15.12.2009
Fabryczna drużyna Skody Auto, Skoda Motorsport, składająca się z trzech załóg, pojawi się w Rajdzie Monte Carlo w styczniu 2010 roku. Będzie to pierwsza impreza sportowa w sezonie 2010, wchodząca w skład Intercontinental Rally Challenge (IRC).

Do dwóch duetów (Hänninen - Markkula i Kopecký – Starý), które pod barwami Skody jeżdżą od dawna, dołączy Francuz Nicolas Vouilloz, zwycięzca IRC w sezonie 2008. W ciągu kilku najbliższych dni, Vouilloz wybierze pilota, który będzie mu towarzyszył podczas rajdu.

Komentując zaangażowanie Francuza, szef Škoda Motorsport, Michal Hrabánek powiedział: „Rajd Monte Carlo jest ogromnym wyzwaniem - dla nas to jeden z najważniejszych wyścigów w nadchodzącym sezonie. W 2009 roku właśnie podczas Rajdu Monte Carlo rozpoczął się nasz udany projekt Fabia Super2000, który okazał się sukcesem dla naszej drużyny i podczas całego sezonu motywował całą ekipę do wytrwałej pracy."

"W Monte Carlo w minionym roku pokazaliśmy się z bardzo dobrej strony i w nadchodzącym, 2010, chcemy osiągnąć sukces co najmniej na tym samym poziomie. Nicolas Vouilloiz jest kierowcą najwyższej klasy, a jego poczynania na IRC są naprawdę imponujące. Jestem pewien, że za jego sprawą szanse Škody Motorsport na wygraną wyraźnie wzrosną, wierzę też, że jego udział wzmocni nasze działania marketingowe we Francji. Wykorzystywanie naszych najważniejszych projektów sportowych jako narzędzia służącego rozwojowi marki, wchodzi w zakres naszej współpracy z importerem Skody we Francji" - dodaje Michal Hrabánek.

Źródło: Skoda Auto Polska