Fabia S2000 w Rajdowych Mistrzostwach Polski

Fabia S2000 w Rajdowych Mistrzostwach Polski12.01.2010
Zarząd Skoda Auto Polska S.A. podjął decyzję o rozpoczęciu współpracy z Leszkiem Kuzajem. W najbliższych dniach zostanie podpisany list intencyjny. Leszek Kuzaj - jeden z najbardziej doświadczonych polskich kierowców rajdowych, ...

...wielokrotny Mistrz Polski, w sezonie 2010 będzie dysponował Škodą Fabią S2000.

„Myślę, że ta decyzja daje gwarancję jeszcze ciekawszego sezonu rajdowego w Polsce. Z pewnością tak utytułowany kierowca prowadzący taki samochód, dostarczy kibicom wielu emocji – i to od pierwszej do ostatniej eliminacji Rajdowych Mistrzostw Polski. Jestem przekonany, że kierowca i jego samochód przypadną sobie do gustu” - powiedział Tomasz Piasny, Kierownik Zespołu PR Skoda Auto Polska S.A.

„Jestem niezmiernie szczęśliwy, że zostałem wybrany przez polskiego importera Skody do reprezentowania marki na rajdowych trasach w nadchodzącym sezonie sportowym. ŠkodaFabia S2000, którą będę dysponował, to obecnie jeden z najlepszych samochodów w swojej klasie. Nasz program startów w 2010 roku obejmuje 8 rund Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski” – powiedział Leszek Kuzaj.

Leszek Kuzaj zasiądzie za kierownicą specjalnie przygotowanej Fabii S2000, nad którą czuwał będzie zespół ŠkodaCastrol Rally Team. Partnerem Kuzaja w zespole będzie Craig Parry, pilot, z którym kierowca jeździ już od 2 sezonów.

Jak podkreśla Marek Sobolewski - OEM Dyrektor z Castrol Polska, „Współpraca pomiędzy markami Castrol i Škoda trwa już wiele lat. Systematycznie poszerzamy jej zakres, a wspólny projekt w ramach motosportu z udziałem Fabii S2000 i Leszka Kuzaja to kolejny jej etap.”

Poza Leszkiem Kuzajem, Skoda Auto Polska S.A. prowadziła rozmowy z zespołami tworzonymi przez Michała Kościuszkę oraz Bryana Bouffier’a. Jak przyznaje Tomasz Piasny, „Wszystkie zespoły charakteryzował pełen profesjonalizm i szeroka, bardzo ciekawa oferta przeznaczona dla sponsorów. Ostatecznie jednak postawiliśmy na Leszka Kuzaja.”

Źródło: Skoda Auto Polska