Skoda Octavia najbardziej niezawodna wg DEKRA

Skoda Octavia najbardziej niezawodna wg DEKRA20.01.2010
W opublikowanym przez DEKRA raporcie niezawodności za 2009 rok, wśród kompaktowych samochodów osobowych o przebiegu od 100 tys. do 150 tys. kilometrów zwyciężyła Skoda Octavia. Wyprzedziła między innymi VW Golfa, Jettę, Golfa Plus i Forda Focusa.

Najnowszy raport DEKRA opiera się o dane pochodzące z ponad 15 mln przeglądów, jakich dokonano w ciągu minionych dwóch lat w samochodowych stacjach serwisowych. Cykliczny raport przedsiębiorstwa DEKRA o awaryjności aut został przygotowany w oparciu o liczbę przejechanych kilometrów (we wcześniejszych raportach opierano się na przedziałach wiekowych badanych aut).

Octavia jest najbardziej populanym samochodem Škody w Polsce. W roku 2009 roku nabyło ją 18 918 użytkowników. Swój sukces model zawdzięcza niezawodności, ciekawej stylistyce, funkcjonalności oraz odpowiedniej relacji jakości do ceny.

DEKRA została założona w Berlinie w 1925 r. W pierwszym okresie swojego działania zajmowała się głównie badaniami technicznymi pojazdów oraz ustalaniem rzeczywistych kosztów ich napraw. Obecnie DEKRA posiada swoje przedstawicielstwa w 21 krajach Europy, Afryce Południowej, Brazylii oraz USA, gdzie zatrudnia ponad 15 tys. pracowników. DEKRA oferuje szeroki zakres usług: badania techniczne pojazdów, ekspertyzy rzeczoznawcze, szkolenia i certyfikacje w zakresie systemów zarządzania jakością, szkolenia i doskonalenie zawodowe.

Źródło: Skoda Auto Polska