Sukcesy Skody podczas Rajdu Monte Carlo

Sukcesy Skody podczas Rajdu Monte Carlo26.01.2010
Skody Fabia S2000 spisały się doskonale podczas Rajdu Monte Carlo. Wszystkie trzy załogi występujące w fabrycznym zespole Skoda Motorsport, uplasowały się w pierwszej piątce. Rajd Monte Carlo należy do jednych z najtrudniejszych ...

...zawodów sportowych w serii IRC (International Rally Challenge). Po ostatnich zmaganiach, po raz kolejny można go określić mianem "legendarnego". Po pierwsze, dlatego, że należał do najdłuższych w całej historii rajdu, a po drugie - ze względu na nieustannie zmieniające się warunki pogodowe, co powodowało, że właściwy dobór opon stanowił nie lada wyzwanie.

Samochody Škoda Motorsport Team od początku walczyły o pozycje medalowe i ostatecznie do mety dotarły w następującej kolejności: Juho Hänninen - na mecie pojawił się drugi; Nicolas Vouilloz - Francuz, który do drużyny Škody dołączył specjalnie po to, by wziąć udział w tym rajdzie ukończył go na trzeciej pozycji; Jan Kopecký - zajął wysokie piąte miejsce.

Sukcesy Skody podczas Rajdu Monte Carlo 1 "To historyczne osiągnięcie dla Škody - po raz pierwszy zajęliśmy dwa miejsca na podium w tym najpopularniejszym z wszystkich rajdów IRC. Jednocześnie traktujemy to jako doskonałą prognozę na przyszłość i motywację do dalszej walki o jeszcze wyższe pozycje. Udział w tym rajdzie był częścią naszego harmonogramu na ten sezon. W dalszych planach mamy między innymi udział obu drużyn Škody Motorsport, tj. Kopeckiego i Hänninena w drugim i trzecim rajdzie wchodzącym w skład serii IRC" - powiedział szef Škody Motorsport, Michal Hrabánek.

"Jestem bardzo zadowolony z wyniku. Starałem się jechać taktycznie, bez podejmowania zbytniego ryzyka. Liczyłem na to, że na trasie będzie więcej śniegu, ale i bez tego, ten długi rajd był dużym wyzwaniem," powiedział Hänninen.

Komentując swój udział w rywalizacji, Francuz Nicolas Vouilloz powiedział: "Starałem się sprostać wymaganiom, jakie postawił przede mną sztab Škoda Motorsport. Doceniam to, że dano mi szansę prowadzenia Škody Fabii S2000 w Rajdzie Monte Carlo. Cieszę się, że dzięki niej udało mi się zająć miejsce w ścisłej czołówce."

W Polsce w nadchodzących Mistrzostwach Polski, które rozpoczną się już w kwietniu br., Škodę będzie reprezentował zespół Škoda Castrol Rally Team, w barwach którego wystąpi jeden z najbardziej utytułowanych polskich kierowców rajdowych - Leszek Kuzaj. Tak jak członkowie zespołów fabrycznych Škody, Kuzaj będzie startował Škodą Fabią S2000.

Źródło: Skoda Auto Polska