Skody triumfują w plebiscycie Auto Trophy

Skody triumfują w plebiscycie Auto Trophy15.02.2010
Samochody Škody w tegorocznej edycji plebiscytu Auto Trophy odniosły trzy zwycięstwa. Nagrodzono Yeti, Roomstera i Octavię. Wszystkie trzy zwycięstwa Škoda uzyskała w kategoriach samochodów importowanych na rynek niemiecki.

W głosowaniu wzięli udział czytelnicy magazynu Auto Zeitung i internauci. Škoda Yeti uzyskała 16,8 procent spośród ponad 100 000 oddanych głosów. Po raz pierwszy model Yeti triumfował w kategorii samochodów off-roadowych. Na drugim miejscu za Yeti znalazł się Land Rover Freelander (9,8%) i Nissan Qashqai (9,2%). Również modelowi Roomster udało się uzyskać doskonały wynik – zwyciężył w kategorii minivanów. Uzyskując 19 procent głosów, uplasował się na pierwszym miejscu, przed Toyotą Verso (8,4%) i Citröenem C4 Picasso (8%).

Kolejny model marki Skoda - Octavia w wersji limuzyna wyraźnie zaznaczyła swoją obecność w kategorii samochodów kompaktowych, zdobywając 18,5 procent głosów, i pozostawiła konkurentów - Volvo S40 (9.1%) i Seata Leona (8.7%) odpowiednio na drugim i trzecim miejscu.

Także Superb zakończył rywalizację z doskonałym wynikiem – zajął drugie miejsce w kategorii klasa wyższa/import, gromadząc 22,9 procent głosów, plasując się tuż za zwycięzcą - Jaguarem XF (23,7%), wyprzedzając Lexusa GS (10,8%).

Prestiżowe nagrody Auto Trophy zostały przyznane po raz dwudziesty drugi. W tym roku czytelnicy magazynu Auto Zeitung i internauci wybierali swoje ulubione samochody w 27 kategoriach i dwóch kategoriach specjalnych.

Źródło: Skoda Auto Polska