Trzykrotny triumf Skody Fabii Super 2000

Trzykrotny triumf Skody Fabii Super 200024.03.2010
Słynny Rajd Argentyny, trzecia runda mistrzostw IRC, został zdominowany przez samochody marki Skoda. Fiński kierowca, Juho Hänninen reprezentujący fabryczną drużynę Skody Motorsport, swoją doskonałą dyspozycję ...

...podczas rajdu ukoronował niekwestionowanym zwycięstwem. Drugi był Guy Wilks, jeżdżący dla brytyjskiej drużyny Škoda Motorsport, a trzecie miejsce na podium zdobył Jan Kopecký, kolejny przedstawiciel drużyny fabrycznej Škody.

Trzykrotny triumf Skody Fabii Super 2000 1 Tym samym, po raz pierwszy w swej historii, Škoda świętowała potrójne zwycięstwo. Juho Hänninen prowadzi teraz w klasyfikacji generalnej mistrzostw IRC, z pięciopunktową przewagą nad Wilksem, podczas gdy Kopecki, dzięki wynikowi osiągniętemu w Argentynie, przesunął się na trzecią pozycję. Dzięki kompletowi punktów, marka Škoda także umocniła się na pozycji lidera w klasyfikacji producentów, przed drugim Peugeotem i trzecim Fordem.

Michal Hrabánek, szef Škoda Motorsport, komentując doskonałe wyniki Škody powiedział: "Tak wyśmienity rezultat jest efektem naszych solidnych przygotowań do obu południowoamerykańskich rajdów. Zwycięstwo w rajdzie IRC jest zawsze prestiżowym wyróżnieniem, a fakt, że Škoda Fabia Super 2000 zajęła wszystkie trzy miejsca na podium oznacza, że osiągnęliśmy maksimum."

"Ze względu na zmieniony program mistrzostw IRC, musimy rozpocząć natychmiastowe przygotowania do następnego rajdu, który odbędzie się na Wyspach Kanaryjskich już pod koniec kwietnia" - dodał Hrabanek.

Źródło: Skoda Auto Polska