Skoda Yeti zwycięzcą konkursu Nasze Auto 2010

Skoda Yeti zwycięzcą konkursu Nasze Auto 201007.05.2010
Pierwszy SUV marki Skoda - Yeti - został nagrodzony w plebiscycie "Nasze Auto 2010", organizowanym cyklicznie w Niemczech. Wyniki konkursu ogłoszono podczas targów motoryzacyjnych w Lipsku.

Czeski model pokonał konkurencję składającą się z 56 modeli samochodów. Miłośnicy motoryzacji uznali, że Yeti - kompaktowy SUV marki Škoda zasługuje na główną nagrodę przed Mercedesem klasy E, który uplasował się na drugim miejscu oraz trzecim w konkurencji Volkswagenem Polo.

Poza zwycięstwem w konkursie „Nasze Auto” Yeti znalazło się na pierwszym miejscu listy najpopularniejszych modeli wśród marek zagranicznych. Pierwszą trójkę zestawienia uzupełnia kolejny model czeskiego producenta, Škoda Octavia oraz Toyota Prius.

“Nasze Auto” (Unser Auto) to plebiscyt organizowany w Niemczech. Ponad 100 regionalnych tygodników ze Wschodnich Niemiec zaprasza swych czytelników do oddawania głosów na swój ulubiony model samochodu. Konkurs cieszy się ogromną popularnością, każdego roku redakcje otrzymują ponad 100 tys. głosów od czytelników, typujących „swoje auto”. Jego wyniki ogłaszane są podczas cyklicznych targów motoryzacyjnych, jakie każdego roku odbywają się w Lipsku.

Źródło: Skoda Auto Polska