Skoda Auto na zlocie GTI Worthersee 2010

Skoda Auto na zlocie GTI Worthersee 201012.05.2010
Skoda Auto zamierza wziąć udział w zlocie fanów tuningu GTI, który odbędzie się nad austriackim jeziorem Wörthersee w dniach 12 - 15 maja 2010 r. Impreza, na której marka Skoda pojawi się po raz pierwszy, odbędzie się ...

...już po raz 29. Czeska marka zaprezentuje Fabię RS+ i Octavię RS+ oraz dwie rajdowe Fabie Super 2000.

Skoda Auto na zlocie GTI Worthersee 2010 1 Fabia RS+ została zaprojektowana specjalnie na zlot Wörthersee 2010. Wyraźnie ukształtowane nadwozie podkreśla optycznie szerokość modelu, jego silny charakter i niezależność. Znaki szczególne modelu to przednie reflektory i osłona chłodnicy, które nadają mu agresywnego, sportowego wyglądu. Zarówno przód, jak i tył, wyposażone są w czarne spojlery i dyfuzory, a pokrywę silnika, po raz pierwszy w przypadku tego modelu, zdobią widoczne wyloty powietrza.

Octavia RS+ ma swe korzenie w niezwykle udanym modelu seryjnym. Jej wygląd zewnętrzny prezentuje typowy, a zarazem unikatowy charakter modeli z linii RS. Dwukolorowe nadwozie podkreśla elegancję Octavii RS+, podczas gdy spojler nadaje mu sportowego wyrazu.

Skoda Auto na zlocie GTI Worthersee 2010 2 Škoda Auto zaprezentuje również dwie rajdowe Fabie Super 2000 - przewodnikami po tej prezentacji będą dwaj kierowcy rajdowi - Mattias Kahle, wspierany przez Škoda Auto Deutschland i Raimund Baumschlager z BRR (team prywatny). Škoda Fabia Super 2000 miała swój rajdowy debiut w 2009 podczas Rajdu Monte Carlo, reprezentując Škodę Motorsport. Już w pierwszym roku od debiutu, samochód stał się godnym przeciwnikiem i świętował wiele sukcesów na rajdowych trasach IRC.

Źródło: Skoda Auto Polska