Skoda Auto na Moscow Motor Show

Skoda Auto na Moscow Motor Show19.08.2010
Škoda Auto potwierdziła swoją obecność na tegorocznym Moscow Motor Show, które odbędzie się w dniach 25-29 sierpnia. Na stoisku firmy swoje rosyjskie premiery będą miały: okręt flagowy Superb Estate, Fabia vRS, Fabia po faceliftingu ...

...i uaktualniona Fabia S2000 (wyścigowa wersja modelu). Skoda zaprezentuje pełne portfolio pojazdów produkowanych w fabryce w Kałudze.

Wystawowy model Superb Estate napędzać będzie benzynowy silnik 2.0 TSI o mocy 200 KM współpracujący z 6-biegową skrzynią automatyczną DSG.

Skoda Auto na Moscow Motor Show 1 Fabia vRS posiada czterocylindrową jednostkę benzynową 1.4 TSI o mocy 180 KM, osiąganej głównie za sprawą kompresorów. W wersji Hatch pojazd osiąga prędkość maksymalną 224 km/h (225 km/h w wariancie Estate), a przyspieszenie od 0 do 100 km/h zabiera 7,3 sekundy. Jedną z głównych innowacji w Fabii vRS jest XDS – elektroniczna blokada dyferencjału przedniego.

Swoją rosyjską premierę na Moscow Motor Show będzie miała także standardowa Fabia, która przeszła ostatnio facelifting. Zmieniono wygląd przodu auta, dokonano kilku poprawek technologicznych i wprowadzono nowe jednostki napędowe do oferty silnikowej, składającej się obecnie z siedmiu silników benzynowych i trzech diesli. Topowa jednostka napędowa to 4-cylindrowy 1,2 TSI dostępny w dwóch wersjach – o mocy 85 i 105 KM.

Na stoisku Skody znajdzie się także Fabia S2000. Zgodnie z nowymi zarządzeniami FIA samochód został poszerzony do 1,82 m, a wloty powietrza i układ wydechowy przeprojektowano, by zwiększyć moc silnika.

Źródło: Skoda Auto