Skoda Octavia w konkursie Auto 1 of Europe

Skoda Octavia w konkursie Auto 1 of Europe18.03.2005
Od 10 lat, czyli od początku ukazywanie się w Polsce Auto Świata, pismo organizuje konkurs na najbardziej ceniony przez czytelników samochód. Plebiscyt ogłaszany jest na przełomie listopada i grudnia w trzech kolejnych numerach ...

Od 10 lat, czyli od początku ukazywanie się w Polsce Auto Świata, pismo organizuje konkurs na najbardziej ceniony przez czytelników samochód. Plebiscyt ogłaszany jest na przełomie listopada i grudnia w trzech kolejnych numerach. Lista kandydatów zwykle wynosi 20 modeli - nowości, które trafiły do klientów w danym roku. Podobne konkursy odbywają się także w innych krajach - wszędzie gdzie wydawane są pisma motoryzacyjne z rodziny Auto Bild. Czytelnicy gazety wybierają Auto nr 1 w danym kraju. W ubiegłym roku, takie plebiscyty odbyły się w 21 krajach. W Polsce za pomocą kuponów i sms-ów głosowało 40 tys. osób. W poprzednich latach konkurs cieszył się zbliżoną popularnością.

Po podliczeniu głosów Škoda Octavia uplasowała się w pierwszej 5 najpopularniejszych aut w naszym kraju. Mimo to Skoda Auto była jednak reprezentowana w 2. etapie konkursu - czyli europejskim finale, do którego wchodzą zwycięzcy z poszczególnych krajów. Stało się tak dzięki wygranej Škody Octavia w Czechach. Listę 10 finalistów stworzyły następujące auta: Audi A6, BMW X3, Ford Focus, Mercedes SLK, Citroen C4, BMW 6, Opel Astra, Skoda Octavia, Peugeot 407, BMW1.

Przed ostatecznym rozstrzygnięciem odbywają się jazdy testowe wszystkimi modelami, które znalazły się w europejskim finale. Biorą w nich udział redaktorzy naczelni, technicy-specjaliści oraz kierowcy sportowi. Każdy z nich przyznaje poszczególnym samochodom punkty. Ich suma decyduje o wygranej. W tym roku w finale Auto 1 of Europe 1. miejsce zajęło Audi A6, a Škoda Octavia uplasowała się na bardzo dobrej 2. pozycji.