Skoda przypieczętowuje swoje zwycięstwo w IRC

Skoda przypieczętowuje swoje zwycięstwo w IRC01.09.2010
Skody Fabie Super 2000 całkowicie zdominowały czterdziesty Rajd Barum (Barum Czech Rally Zlín). Dziewiąta eliminacja wchodząca w skład IRC (Intercontinental Rally Challenge) i jednocześnie szósta w mistrzostwach Czech, ...

...była w znacznej mierze zdeterminowana przez często zmieniające się warunki pogodowe. Przez cały weekend na przemian świeciło ostre słońce lub padał rzęsisty deszcz.

Po raz trzeci w tegorocznych rozgrywkach IRC, zwycięzcą został Belg Freddy Loix reprezentujący Škodę Motorsport, na drugim miejscu uplasował się jego kolega z drużyny - Juho Hänninen, a na trzecim - Pavel Valouąek ze Škoda Delimax.

Skoda przypieczętowuje swoje zwycięstwo w IRC 1 W ten sposób Škoda przypieczętowała swoje zwycięstwo w rywalizacji marek – do zakończenia tegorocznego sezonu IRC pozostały jeszcze trzy rajdy, a już teraz wiadomo, że żadna marka nie jest w stanie dogonić Škody. Ponadto, Juho Hänninen umocnił swą pozycję lidera w rankingu kierowców IRC. Pavel Valouąek, najlepszy czeski kierowca minionego weekendu, jest bardzo bliski wygrania mistrzostw Czech.

Michal Hrabánek, szef Škoda Motorsport powiedział: “To ogromne osiągnięcie dla całej marki Škoda. Dla nas zwycięstwo w rywalizacji producentów w IRC to niesamowity sukces i wynik ciężkiej pracy całego zespołu, zaangażowanego w projekt Fabia Super 2000. Ten projekt to prawdziwy kamień milowy w historii naszych sportowych przedsięwzięć. Sezon jeszcze się nie skończył, więc zrobimy wszystko, by zwyciężyć także w rywalizacji kierowców. Już teraz rozpoczynamy przygotowania do Rajdu San Remo. Chciałbym podziękować wszystkim załogom, które w tym sezonie wywalczyły punkty dla Škody, ale także całemu teamowi: naszym mechanikom, inżynierom i każdemu, kto przyczynił się do naszego zwycięstwa.”