Nowy diesel pod maską Skody Superb

Nowy diesel pod maską Skody Superb03.09.2010
Skoda Superb już niedługo będzie dostępna z szerszą ofertą silników diesla. Nowym członkiem rodziny stanie się czterocylindrowa jednostka 1.6 TDI CR DPF (77 kW). Fani modeli Skody z pewnością zauważą, że nie jest to całkowita nowość, ...

...jako że silnik ten od jakiegoś czasu pokazywał już, co potrafi pod maską Oktavii.

Diesel ten to kolejne „dziecko downsizingu”, bardzo modnego obecnie wśród producentów i klientów trendu zmniejszania pojemności silników przy zachowaniu dotychczasowej mocy, a nawet jej podwyższeniu.

Superb dzięki silnikowi 1.6 TDI CR DPF będzie dysponować mocą 105 KM, i maksymalnym momentem obrotowym 250 Nm, zużywając przy tym ok. 5 l paliwa na 100 km, co sprawi, że wersja ta będzie najoszczędniejszym wariantem wyposażonym w jednostkę diesla w całej linii Superba.

Nowy diesel pod maską Skody Superb 1Silnik spełnia także wymagania normy EU5, ponieważ poziom emitowanego przez niego CO2 mieści się w wartości 130 g/km w trybie mieszanym. Będzie oferowany z pięciobiegową skrzynią manualną.

Producent twierdzi, że nowoczesny common rail powinien zachwycić użytkowników płynną pracą i niskim zużyciem paliwa i idealnie sprawdzić się zarówno w warunkach miejskich, jak i na autostradach.

Eckhard Scholz, Członek Zarządu Škoda Auto odpowiedzialny za rozwój technologiczny tak wypowiedział się na temat nowego silnika: “Jesteśmy naprawdę dumni z naszej jednostki 1.6 TDI CR, która wzbogaca portfolio silników z bezpośrednim wtryskiem paliwa – technologia common rail jest teraz dostępna dla wszystkich jednostek diesla. 1.6 TDI CR jest idealnym połączeniem najnowocześniejszych technologii oraz oszczędnej i przyjaznej środowisku pracy. To zaawansowany technologicznie silnik, który zapewnia doskonałe właściwości jezdne w każdych warunkach.”

Źródło: Skoda Auto Polska, opracowanie: BM