Skoda Octavia najpopularniejszym kombi w Polsce

Skoda Octavia najpopularniejszym kombi w Polsce07.09.2010
Spośród wszystkich modeli kombi dostępnych na polskim rynku, właśnie Skoda Octavia cieszy się największą popularnością. W okresie od stycznia do lipca 2010 roku, model uzyskał 16,07% udział w rynku samochodów z nadwoziem typu kombi, ...

...wyprzedzając Forda Focusa (10,60%) i Škodę Fabia (9,67%). Škoda Octavia Combi dostępna jest od 1998 roku. Od początku pojawienia się na rynku, zyskała uznanie wielu klientów. Jednak to w ostatnim okresie jej popularność wyraźnie wzrosła. Model tak ogromnym powodzeniem cieszy się przede wszystkim dzięki udanemu faceliftingowi, wspartemu skuteczną kampanią reklamową i nowemu portfolio silników. Nie bez znaczenia jest również fakt, że Octavia Combi w wersji 5-osobowej oferowana jest z homologacją ciężarową, czyli tzw. kratką, co umożliwia odliczenie podatku VAT od jej zakupu.

"1655 litrów pojemności bagażowej, 7,5 sekundy do setki w wersji RS, 1600 kg dopuszczalnej masy przyczepy z hamulcem, 4,4 l oleju napędowego na 100km w wersji Greenline, silniki TSI i TDI CR, wyróżniająca się stylistyka nadwozia, pierwsze miejsce w licznych testach dziennikarskich aut z nadwoziem kombi... - to tylko wybrane cechy, które spowodowały iż Skoda Octavia Combi jest liderem w swojej klasie" – powiedział Piotr Maj, Specjalista ds. Produktu ze Skoda Auto Polska S.A.

Źródło: Skoda Auto Polska