Nowa Skoda Octavia Tour gotowa do startu

Nowa Skoda Octavia Tour gotowa do startu05.10.2010
Skoda wprowadza na rynek II generację Octavii Tour. To jeden z najbardziej popularnych w ostatnim czasie modeli marki. Będzie on oferowany na wybranych rynkach, w tym w Polsce. W porównaniu z Octavią Tour pierwszej generacji,...

...najnowsza wersja otrzymała odświeżony design, nowe wnętrze i została wyposażona w sprawdzone jednostki napędowe spełniające surowe normy emisji spalin EU5.

Podobnie jak poprzedniczka, Octavia Tour II generacji będzie dostępna zarówno w wersji nadwozia sedan, jak i kombi. Oznakowana jako “Tour”, Octavia od momentu wejścia na rynek w 2004 roku zawojowała swój segment. Sprzedaż modelu Octavia pierwszej generacji na świecie osiągnęła łącznie ponad 1,4 miliona sztuk.

Udane połączenie kilku cech, takich, jak bogate wyposażenie, dostępne już w standardzie, wysoka jakość, typowa dla wszystkich modeli marki Škoda i przystępna cena sprawiły, że Octavia Tour pierwszej generacji uzyskała tak imponujące wyniki sprzedaży. W swojej drugiej odsłonie, model w dalszym ciągu oferuje wyśmienitą jakość za przystępną cenę.

Nowa Skoda Octavia Tour gotowa do startu 1 Model dostępny jest w dwóch wersjach silnikowych. Jego cena, w zależności od wersji nadwozia, wynosi:

Limuzyna:
1.4 MPI 80KM - 41 700 zł
1.6 MPI 102KM - 46 700 zł

Kombi:
1.4 MPI 80KM – 45 000 zł
1.6 MPI 102KM – 50 000 zł

Wyposażenie standardowe Octavii Tour II generacji obejmuje m.in. 4 poduszki powietrzne, ABS, centralny zamek, elektrycznie sterowane lusterka zewnętrzne i fotel kierowcy regulowany na wysokość.

Specjalny pakiet wyposażenia Optimum, zawiera: klimatyzację manualną Climatic, elektryczne sterowanie szyb z przodu, zdalne sterowanie centralnego zamka, komputer pokładowy i dodatkowe 6 głośników.

Wkrótce w ofercie znajdzie się również 4-miejscowa wersja ciężarowa Octavii. Tak jak w przypadku pozostałych wersji Premia, przebudowa do wersji ciężarowej odbywa się w Polsce.

Źródło: Skoda Auto Polska