Juho Hanninen zwycięża w Rajdzie Szkocji

Juho Hanninen zwycięża w Rajdzie Szkocji19.10.2010
Juho Hanninen i Mikko Markkula ze Skoda Motorsport wygrali przedostatni rajd wchodzący w skład serii IRC (Intercontinental Rally Challenge). W ten sposób przypieczętowali swoje zwycięstwo w tegorocznej rywalizacji kierowców, ...

...które zapewnili sobie już podczas rajdu San Remo. Zespół Škoda Motorsport pojawił się w Szkocji dzięki bliskiej współpracy z brytyjskim importerem Škody. Choć była to jego pierwsza obecność na tej imprezie, drużyna potwierdziła swą dominację podczas całego tegorocznego sezonu rajdowego IRC.

Rajd, który odbywał się na szutrowej nawierzchni w okolicach szkockich miast: Perth i Stirling, obfitował w wiele szybkich i bardzo technicznych odcinków.

Juho Hanninen zwycięża w Rajdzie Szkocji 1 Najwyraźniej, dokładnie tego potrzebowali Hänninen i Markkula, by wygrać swój trzeci rajd IRC w tym sezonie. Nawet drobna pomyłka popełniona na pierwszym odcinku specjalnym, nie pozbawiła ich szansy na zwycięstwo. Jako drugi do mety dotarł Norweg, Andreas Mikkelsen (Ford Fiesta S2000), a Szkot, Kriss Meeke (Peugeot 207 S2000), ubiegłoroczny zwycięzca Rajdu Szkocji, tym razem finiszował na trzeciej pozycji.

Po zwycięstwie w rajdzie, Juho Hänninen powiedział: To niesamowite zakończenie fantastycznego dla nas sezonu! Rajd nie należał do łatwych, zwłaszcza, że co chwilę mieliśmy do czynienia ze zmieniającą się nawierzchnią - raz bardzo suchą, a za moment bardzo mokrą. Ale właśnie to spowodowało, że emocji było jeszcze więcej. Jestem niezwykle zadowolony z tego, że udało nam się wygrać. Samochód po raz kolejny spisał się znakomicie, tak jak zresztą w trakcie całego sezonu. Ani razu nie mieliśmy żadnych kłopotów technicznych, co jest naprawdę wielkim osiągnięciem naszych mechaników! Chciałbym podziękować całej drużynie za doskonałe wsparcie i stuprocentowe zaangażowanie. Jestem dumny z tego zwycięstwa i cieszę się, że mogę być częścią tego zespołu.

Źródło: Skoda Auto Polska