What Car? Skoda!

What Car? Skoda!22.11.2010
Ponad 30 000 czytelników brytyjskiego magazynu What Car? oddało swój głos na Skodę, wybierając ją Najlepszym Producentem 2010. Dodatkowo, poszczególne modele czeskiej marki, wielokrotnie nagradzane we wcześniejszych plebiscytach, ...

...również teraz zostały docenione. Octavia zajęła pierwsze miejsce w kategorii Mały Samochód Rodzinny i jednocześnie drugie miejsce w kategorii Samochody Kombi.

Roomster uplasował się na czwartej pozycji w bardzo konkurencyjnej grupie Minivanów, a Yeti zajął równie imponujące, piąte miejsce wśród Najlepszych SUV-ów. Sukcesy marki Škoda w tym plebiscycie przypieczętowała Fabia supermini, plasując się w pierwszej dziesiątce w klasie pojazdów Supermini.

Kończący się rok 2010 dla marki Škoda był jednym z najbardziej udanych, jeśli chodzi o zwycięstwa w brytyjskich plebiscytach. Wspomnieć tu należy choćby tytuł Most Improved Fleet Manufacturer (nagroda brytyjskiego magazynu Fleet News), tytuł Best Car Manufacturer (przyznawany przez czytelników magazynu Which?), czy nagrodę Driver Power Award (w konkursie organizowanym przez Auto Express).

Jednocześnie, wszystkie modele, począwszy od kompaktowej Fabii, po luksusowego Superba, uzyskały rekordową liczbę nagród i wyróżnień, przyznawanych zarówno przez czasopisma, jak i organizacje branżowe. Sam Superb w tym roku otrzymał od czytelników pisma Auto Express aż dwie nagrody, za Najlepszy Samochód Rodzinny i Najlepszy Samochód Kombi; czasopismo Diesel Car przyznało mu kolejne dwa tytuły: Best Large Car i Best Estate Car.

Ponadto, model ten zwyciężył w plebiscycie magazynu Caravan Club i otrzymał tytuł Towcar of the Year; spośród innych licznych nagród, wspomnieć należy choćby tytuł Najlepszego Samochodu w klasie wyższej-średniej, przyznawany przez czytelników Fleet News (Wiadomości Flotowe). Superb Combi został ponadto uznany przez magazyn Top Gear “Luksusowym Samochodem Roku 2009”. A na dokładkę, Fabia S2000 zwyciężyła tegoroczne mistrzostwa IRC.

Tak liczne wyróżnienia znajdują swe odzwierciedlenie w rekordowej sprzedaży, jaką odnotowuje brytyjska Škoda: w tym roku sprzedano tam ponad 37000 modeli czeskiej marki, co przełożyło się na wzrost udziału Škody w brytyjskim rynku do ponad 2%.

Źródło: Skoda Auto Polska