Skoda Superb Combi najbardziej rodzinna

Skoda Superb Combi najbardziej rodzinna20.12.2010
Flagowy model marki Skoda, Superb Combi podczas emisji najpopularniejszego telewizyjnego show w Wielkiej Brytanii, Fifth Gear, został okrzyknięty Family Car of the Year. Najnowsza nagroda jest już dwudziestą, ...

...którą przyznano brytyjskiej Škodzie w tym roku. W 2010 roku liczne organizacje i wydawnictwa wyróżniały Octavię, Yeti, Superba i Superba Combi. Sam Superb w tym roku otrzymał dwie nagrody przyznawane przez Auto Express: zdobył tytuł Najlepszego Samochodu Rodzinnego i Najlepszego Samochodu Kombi; Oprócz tego, magazyn Diesel Car okrzyknął go Najlepszym Dużym Samochodem i Najlepszym Kombi. Także magazyn Top Gear nazwał Superba Combi Luksusowym Samochodem Roku 2009 – a to tylko przykłady.

Ponadto, marka Škoda znalazła się już po raz siedemnasty z rzędu w czołówce plebiscytu, organizowanego przez Auto Express. Jest to konkurs, w którym badany jest poziom satysfakcji kierowców.

Wszystkie te nagrody znajdują swe odzwierciedlenie w rekordowej sprzedaży, jaką odnotowuje brytyjska Škoda. Jak do tej pory, w 2010 roku w Wielkiej Brytanii sprzedano ponad 39 000 sztuk samochodów Škody, co spowodowało wzrost udziału w rynku do ponad 2%.

Źródło: Skoda Auto Polska